Ważne

Na MWC 2015 poznamy bezpieczny tablet od twórców Blackphone?

O Blackphone słyszał chyba każdy uważny obserwator technologicznego światka. To smartfon zorientowany na bezpieczeństwo danych i użytkownika, działający pod kontrolą zmodyfikowanej wersji Androida, PrivatOS. Od jakiegoś czasu chodzą słuchy, jakoby twórcy tego telefonu, SGP Technologies, mieli zaprezentować równie zabezpieczony tablet.

O ile jednak dotychczas informacje te pozostawały w sferze spekulacji dotyczących „najbliższej przyszłości”, tak dziś dowiedzieliśmy się na ten temat ciekawszego szczegółu. Otóż PCWorld donosi, że premiera tabletu twórców Blackphone ma mieć miejsce już podczas targów MWC w Barcelonie – a te startują już na początku marca bieżącego roku.

Niestety, wszelkie dane techniczne modelu aktualnie nie są znane. Wiele jednak wskazuje na to, że już za kilkanaście dni będziemy się mogli z Wami podzielić wszelkimi szczegółowymi parametrami tabletu twórców Blackphone. Trzeba jednak pamiętać, że specyfikacja w przypadku produktów SGP Technologies odgrywa drugorzędną rolę. W pierwszej kolejności nacisk stawiany jest tu na prywatność użytkownika, bezpieczeństwo i szyfrowanie danych.

Być może przy okazji tabletu zadebiutuje również sklep z aplikacjami Silent Store, nad którym prace trwają już od dłuższego czasu.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona