Ważne

Google szykuje Chromebooka – hybrydę, ale z dwoma systemami: Chrome OS i Androidem?

O tablecie z Chrome OS krążyły plotki już wiele lat temu. Od jakiegoś czasu w komentarzach coraz częściej zastanawiacie się, co by wyszło z urządzenia łączącego dwa systemy operacyjne Google: Chrome OS i Androida. Z najnowszych informacji ujawnionych przez Digitimes wynika, że w 2015 roku światło dzienne może ujrzeć tego typu hybryda.

Urządzenie to ma być kolejnym przedstawicielem Chromebooków, tyle że różniącym się od dotychczasowych dość znacznie – zarówno formą, jak i systemami. W przeciwieństwie do aktualnie dostępnych Chromebooków, które są typowymi laptopami, nadchodzący produkt ma być hybrydą – tabletem z odłączaną klawiaturą. I ma oferować dwa systemy.

Wiele wskazuje na to, że tablet będzie pracował pod kontrolą Androida, natomiast Chrome OS będzie uruchamiany w momencie podłączenia klawiatury do tabletu. Całość ma pochodzić z fabryk Quanta Computer, a pierwsze egzemplarze mają zadebiutować rzekomo już pod koniec pierwszego kwartału bieżącego roku.

Przyznam szczerze, że o ile do Chromebooków cały czas nie mogę się przekonać (przez jakiś czas miałam najnowszego Acera, ale jednak wolałam korzystać ze Switcha), tak chętnie zobaczyłabym urządzenie hybrydowe z Chrome OS i Androidem na pokładzie. Jak słusznie zauważa Digitimes, ten ruch Google mógłby znacznie wpłynąć na wzrost sprzedaży Chromebooków, które w 2014 roku wyniosła 6,5 miliona egzemplarzy, z czego aż 85% powędrowało do mieszkańców Stanów Zjednoczonych.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona