Google szykuje Chromebooka – hybrydę, ale z dwoma systemami: Chrome OS i Androidem?

O tablecie z Chrome OS krążyły plotki już wiele lat temu. Od jakiegoś czasu w komentarzach coraz częściej zastanawiacie się, co by wyszło z urządzenia łączącego dwa systemy operacyjne Google: Chrome OS i Androida. Z najnowszych informacji ujawnionych przez Digitimes wynika, że w 2015 roku światło dzienne może ujrzeć tego typu hybryda.

Urządzenie to ma być kolejnym przedstawicielem Chromebooków, tyle że różniącym się od dotychczasowych dość znacznie – zarówno formą, jak i systemami. W przeciwieństwie do aktualnie dostępnych Chromebooków, które są typowymi laptopami, nadchodzący produkt ma być hybrydą – tabletem z odłączaną klawiaturą. I ma oferować dwa systemy.

Wiele wskazuje na to, że tablet będzie pracował pod kontrolą Androida, natomiast Chrome OS będzie uruchamiany w momencie podłączenia klawiatury do tabletu. Całość ma pochodzić z fabryk Quanta Computer, a pierwsze egzemplarze mają zadebiutować rzekomo już pod koniec pierwszego kwartału bieżącego roku.

Przyznam szczerze, że o ile do Chromebooków cały czas nie mogę się przekonać (przez jakiś czas miałam najnowszego Acera, ale jednak wolałam korzystać ze Switcha), tak chętnie zobaczyłabym urządzenie hybrydowe z Chrome OS i Androidem na pokładzie. Jak słusznie zauważa Digitimes, ten ruch Google mógłby znacznie wpłynąć na wzrost sprzedaży Chromebooków, które w 2014 roku wyniosła 6,5 miliona egzemplarzy, z czego aż 85% powędrowało do mieszkańców Stanów Zjednoczonych.

Komentarze

 • Tomasz Lenartowski

  No tak. To ma sens =.=’

 • Metek

  nie ma to jak dwa ograniczone systemy w jednym, brawo Google :)

  • Tomasz Lenartowski

   I tylko bady brak

  • slv

   A np taki mój rodzic ma Chromebooka i jest więcej niż zadowolony. Allegro Mu działa, YT działa, poczta działa, wp/onet itd działa.
   I ‘komputer działa’ a nie jak wcześniej – ciągle coś nie działało. I startuje błyskawicznie (budzi się w zasadzie).
   Kwestia potrzeb.

   • Tomasz Lenartowski

    Ja rozumiem. Nie rozumiem kto potrzebuje jednocześnie Androida i Chrome OS.

    • Raul

     Oprogramowania na androida jest wiecej :)

 • I pewnie tak to zrobią, że po podłączeniu klawiatury nie będzie się dało używać Androida, a po odpięciu klawiatury ChromeOS. :P Połączyliby wreszcie te systemy w jedno, a nie kombinowali jak koń pod górkę.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona