Ważne
Wiko VIEW

Samsung z Microsoftem zaatakują Google’a używając Galaxy S6?

Nie jest tajemnicą, że Samsung próbuje uniezależnić się od wyszukiwarkowego giganta, ale nie idzie mu to zbyt dobrze. Tizen to raczej ciekawostka niż realna konkurencja, a autorski TouchWiz od dawna zbiera bardzo niepochlebne recenzje.

Project zero, czyli prace nad Galaxy S6, mają przynieść największe zmiany od czasów Galaxy S3. Pozbycie się preinstalowanych aplikacji od Samsunga, które nigdy nie zachwycały, odchudzenie systemu i poprawa interfejsu użytkownika. Według serwisu Sammobile, S6 z nową nakładką zbliżoną do gołego Android ma być znacznie szybszy niż Lollipop na Note 4. Dużo ciekawsze jest jednak to, co ma się na nim pojawić zamiast tych appek.

microsoft-satya-nadella

Według tego samego serwisu, Galaxy S6 będzie miał preinstalowane takie aplikacje jak… OneNote, OneDrive, Office Mobile (z darmową subskrypcją Office 365) i Skype od Microsoftu. Piekło zamarzło? Szaleństwo? Niekoniecznie, raczej czysta biznesowa kalkulacja. Kilka dni temu obiegła nas wiadomość, że Microsoft i Samsung doszli do porozumienia w sprawie sporu dotyczącego opłat licencyjnych za Androida, które Samsung musi płacić Microsoftowi za każdy sprzedany model z tym systemem. Wszystko wskazuje na to, że w ramach porozumienia, Microsoft zrezygnuje z tych opłat, a Koreańczycy w zamian dołączą do systemu aplikacje i usługi tej firmy. Znakomicie by to współgrało z nową strategią Microsoftu, o której pisałem rano i polegającej na pośrednim “wykradaniu” użytkowników i danych. Jak widać, na liście nie ma Outlooka, Map czy Binga, więc usługi Google’a wraz ze sklepem Play z pewnością pozostaną.

Dzisiaj już chyba nic mnie nie zdziwi.

Komentarze

 • cyklon

  No to Google się wścieknie. I dobrze, za duży monopol mają

  • dead

   teraz to juz bardziej traca niz zyskuja ten monopol…

   • cyklon

    nikt płakał po nich nie będzie

    • ddd

     Zobaczycie jak Google straci rynek wtedy będą jaja

     • ja

      a niby czemu będą jaja? Przecież nic nie trwa wiecznie. Wielu może już nie pamięta ale parę lat temu pozycja MS wydawała się niezagrożona a jak jest dzisiaj to każdy widzi. A skąd Pan wie, że android nie urośnie w siłę dzięki takowym zabiegom MS. Kto będzie teraz chciał używać płatnego windowsa, skoro office i reszta wartościowych aplikacji MS będzie dostępna na androida?

     • Egzo

      Gdyż jest to dotykowy Office a nie desktopowy. Office desktopowy jak na razie nie jest zagrożony mimo takiej konkurencji jak Open/Libre Office i Google Docs. Natomiast sytuacja dotykowego Offica jest zupełnie inna i wymaga aby konsumenci się do niej przekonali i z nią zostali tak jak obecnie jest z desktopowym officem.

    • Karolina S.

     Gdyby nie google, w ogóle nie byłoby androida…

     • Egzo

      Google kupiło androida więc nie oni to ktoś inny by go kupił xD
      Podobno Samsung się interesował i chciał kupić Android Inc. zanim zrobiło to Google ale ile w tym prawdy to nie wiem.

     • Byłby, ale nie w takiej formie jak dzisiaj

 • Thor

  Jeśli zastąpią kulawe aplikacje od samsunga to nic tylko bić brawo. Jeszcze touchwiza wywalić i będzie pięknie

  • Karolina S.

   Ja touchwiza lubię. Podoba mi się interfejs i jego możliwości. A lagi? Czasami na mojej starej s3 się zdarzają. Za to mój Note 4 i Tab S nie wiedzą, co to lagi :P

   • Adam

    Przecież oba lagujący, nawet Tabletowo pisało o lagach w recenzji Tab S.

    • Karolina S.

     Wiesz, na początku sama miałam lagi. nawet sama pisałam jego recenzje na potrzeby takiego jednego magazynu i pisałam o tym, że laguje. Ale od tamtego czasu nie wiem. Ustabilizował się? Poinstalowałam to co mi potrzebne, przeniosłam pliki – filmy, zdjęcia itd. I po jakimś miesiącu od zakupienia przestał lagować zupełnie. No przysięgam, że chodzi bez zarzutu. A jak mi nie wierzysz, to ja nic na to nie poradzę :) Śmieje się, że Tabś chciał mi udowodnić, że jednak nie laguje :D

     • Adam

      Nie wierzę, bo mój z miesiąca na miesiąc działa coraz gorzej.

     • Karolina S.

      No to ja nie wiem. Mój w każdym razie chodzi świetnie :)

    • ja

     Adam lagowanie znikło po aktualizacji oprogramowania. Oto całe wyjaśnienie. Naprawdę jakiś cudownych mocy tu nie ma.

     • Adam

      Niestety nie znikło, rzekłbym nawet że teraz jeszcze bardziej laguje.

  • Najpewniej będą dostępne w Play Store albo Samsung Store ;)

 • Jędrzej Łuczak

  I ty Samsungu?

 • Google

  Tutaj Google. Halo, halo Samsung! Idź ty w pierony, sam będę ciągnąć dalej tę lokomotywę

 • kamil

  Całe szczęście ze nie ma Binga bo moim zdaniem jest masakryczny, Reszta powinna być dostępna tylko w sklepie. MS traci udziały w rynku i zaczyna szukać wyjścia łapiąc się brzytwy. Najgorsze, że sama marka MS zaczyna się kojarzyć z produktami najgorszej jakości i taniości. (patrz Lumia 535 i jej problemy z ekranem dotykowym. Problem nieco przemilczany w mediach ale fora grzmią a ludzie zwracali telefony do sklepów). Co ciekawe poza rynkiem mobilnym na którym MS niemal nie istnieje także traci. W moim przekonaniu MS powinien obrać własną drogę, która opierać się powinna o innowacyjność np. projekt surface był bardzo ciekawy. W połączeniu z windowsem i officem jako ambasadorem systemu mógłby w pewnym momencie zawojować rynek. Natomiast dziś kiedy za chwile office dostępny będzie na Android i iOS jakie atrybuty będzie miał windows?

  • Piotrek Biedak

   ciekawe, byłem przekonany że MS zanotował ostatnio 25% wzrost a tutaj się dowiaduje że jednak nie..

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona