Wiko VIEW

Asus Transformer Book T100 Chi w przedsprzedaży za 499 euro

Podczas styczniowych targów CES 2015 w Las Vegas Asus stanął na wysokości zadania. Przedstawił światu kilka bardzo interesujących urządzeń, w tym smartfony Zenfone 2 i Zenfone Zoom oraz nową serię hybryd – Transformer Book Chi. Coraz częściej pytacie o datę premiery tych produktów z Windowsem 8.1 i odłączaną klawiaturą. O ile jednak wciąż nie wiem kiedy konkretnie będzie je można nabyć w Polsce i w jakiej cenie, tak wiele wskazuje na to, że ich europejska premiera jest już tuż za rogiem.

Otóż na niemieckim Amazonie pojawiła się oferta przedsprzedażowa z Asusem Transformer Book T100 Chi w roli głównej. Urządzenie, w Las Vegas wycenione na 399 dolarów, widnieje tam w cenie zaczynającej się od 499 euro – za wersję z 32GB pamięci oraz 549 euro – za 64GB. Dostępność w tym momencie jest nieokreślona, aczkolwiek można się domyślać, że sprzęt zadebiutuje w najbliższym czasie.

Cena (499 euro za model podstawowy) wydaje się być zatem ostateczna. Tym bardziej, że jakiś czas temu w dokładnie takiej samej cenie sprzęt ten pojawił się w ofercie innego niemieckiego sklepu, ale szybko został stamtąd usunięty.

Asus Transformer Book T100 Chi jest następcą bardzo popularnego i oferującego świetny stosunek parametrów do ceny modelu bez “Chi” w nazwie. Jest to hybryda z wyświetlaczem o przekątnej 10,1″ i rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, czterordzeniowym procesorem Intel Atom Z3775 i 2GB pamięci operacyjnej RAM. Na pokładzie znalazło się miejsce dla wyjścia microHDMI, portu microUSB 3.0 i microUSB 2.0, głośników SonicMaster oraz oczywiście systemu Windows 8.1 z roczną subskrypcją na pakiet Office 365. Z przodu mamy kamerkę 2 Mpix, z tyłu – 5 Mpix. Sam tablet ma grubość 7,2 mm i waży 570 g, natomiast z klawiaturą waga wzrasta do 1,02 kg.

Udało mi się dowiedzieć, że seria Transformer Book Chi (T90, T100 i T300) ma trafić do sprzedaży w Polsce najprawdopodobniej na początku drugiego kwartału 2015 roku.

Komentarze

 • uru28

  Miały być w lutym, ale u Asusa to już zaczyna być tradycją…
  Ps: Wysłałaś Kasia kogoś na Targi Mobile-IT do Krakowa? Jeśli ktoś jest zainteresowany, a mieszka w okolicach http://www.mobile-it.com.pl/ (wejściówki w całkiem rozsądnych pieniądzach)

 • MixhaL

  Strasznie drogo a na dodatek niczym się nie różni od starej wersji poza rozdziałką ekranu. Nie wiem czy jest sens wywalać prawie 2x. Nie wliczam kamery bo komu w tablecie potrzebna tylna kamera.

 • axim

  szalenstwo 2gb i karta grafiki ktora korzysta z pamieci RAM cudownie

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona