Ważne

CyanogenMod 12 zagościł na Nexusie 9

Od około miesiąca ekipa CyanogenModa wypuszcza kompilacje Nightly wersji 12 dla poszczególnych urządzeń. Od kilku dni należy do nich również tablet Nexus 9.

Kompilacje najpopularniejszej modyfikacji Androida można znaleźć pod tym adresem. Oczywiście proces instalacji wymaga pewnego obycia w tej materii, jednak niezliczona ilość poradników pozwoli każdemu w miarę pojętnemu użytkownikowi wgrać CyanogenModa na swój sprzęt.

Cyanogenmod-11S

Co nam daje instalacja? CM jest niczym nakładka producenta, ale jest tworzona i dopracowywana przez lata, a nie specjalnie na premierę nowego urządzenia, jak to mają w zwyczaju producenci sprzętu. No i co chyba najważniejsze – tworzy ją społeczność użytkowników, a nie programiści pod batem marketingowców, więc nie uświadczymy w niej zbędnych “bajerów”, aby tablet był atrakcyjniejszy dla nabywcy, lecz bardziej przyjazny dla użytkownika zmęczonego “golizną” czystego Androida.

Komentarze

 • maxiges

  ,,lecz bardziej przyjazny dla użytkownika zmęczonego „golizną” czystego Androida.”

  czy tym da się znudzić [ nagie jest piękne zazwyczaj :) ]

  a cyanogen mod nie wprowadza tak wiele (jedynie możliwość konfiguracji niektórych elementów )

  cyanogenmod to jest czysty android tylko że bardziej konfigurowalny

  Kiedyś było on bardziej pożądany gdyż telefony się cieły z nakładkami producentów a teraz jedynie samsungi bez CM chodzą fatalnie(

  CM jest jedynie dobry wtedy gdy producent sprzętu ma gdzieś swój smarfton/tablet wydany rok temu i nie aktualizuje go a dobrzy developerzy potrafią tchnąć w niego 2-ga młodość [chyba że to samsung(poza N4) to CM to podstawa]

  *mowa tu o półce smartfonów min snapdragon 400 i 1 gb ram bez ekranu hd//// bądź tabletów z min 2gb ram i wyżej

  • Dla mnie czysty android jest nieużywalny, tak jak sam zauważyłeś w CM można konfigurować pewne rzeczy, w czystym androidzie nie możesz skonfigurować praktycznie nic, w najlepszym wypadku znajdziesz aplikacje od pewnych rzeczy (jak konfiguracja diody led, ale w przypadku apek z google play to nie jest zbyt dobrze działające rozwiązanie) Dla mnie wgranie CM to podstawa na Nexusie.

 • Motka

  Czy tam gdzie naprawiają telefony, dadzą radę wgrać CM? Moto G 2013

  • Moim zdaniem serwis nie będzie chciał brać odpowiedzialności za taką ingerencję w oprogramowanie

  • Diabeł

   Są komisy gsm,które wgrywają nieoficjalne softy,również CM.Musisz poszukać u siebie w mieście.U mnie jest ich kilka,robią wszystko co się tylko da zrobić z smartfonem(tabletem).Nawet jak padnie po flashowaniu to również potrafią przywrócić taki sprzęt do życia.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona