Ważne

Samsung zamierza zastosować smartfonową nomenklaturę w tabletach? Galaxy Tab A, E i J?

Dotychczasowa nomenklatura tabletów Samsunga, dla kogoś, kto bacznie śledzi jego poczynania, jest jasna. Galaxy Tab S to modele z Super AMOLED, Galaxy Tab 1, 2, 3, 4 to poszczególne generacje tabów ze średniej półki, natomiast Galaxy Tab Lite to te najtańsze modele. Jeszcze jest Galaxy Tab Pro – taki Tab S ale bez Super AMOLED i Galaxy Note – z rysikiem. Pojawiły się jednak informacje, jakoby producent szykował małą rewolucję w nazewnictwie nadchodzących tabletów.

Okazuje się bowiem, że w koreańskim urządzenie patentowym został złożony wniosek o przyznanie praw do trzech nazw, jednoznacznie wskazujące na nadchodzące tablety. Mowa o Galaxy Tab A, Galaxy Tab E i Galaxy Tab J.

Trudno zatem nie odnieść wrażenia, że niebawem w tabletach koreański koncern zastosuje analogiczne nazewnictwo do ostatnio stosowanego w smartfonach. Mamy całe mnóstwo serii… A, E, J, S.

Nie jest jednak jasne które urządzenia będą pochodziły z poszczególnych serii i czy A, E i J to nazwy nowych produktów czy zmienione nazwy dotychczasowych (ze wskazaniem na to pierwsze). Tego jednak powinniśmy się dowiedzieć już podczas MWC 2015 w Barcelonie.

Komentarze

  • ASSSZ

    Niech zaczną nazwy od 100 i dalej w dół, jak dojdą do 1 to pozostanie wspomnienie po smartfonach samsunga. Dział mobilny padnie jak nic, stawiam na jakieś 8 lat i do widzenia, chińscy producenci i portfele konsumentów wybiją im z głowy marzenia o świetlanej przyszłości.

  • Bartek

    Jak byscie ocenili tablety Asus Transformer Pad 10 TF303K czy Samsunga Galaxy tab Pro 10.1 oraz Acer Iconia FHD 10 ? W ktora strone sie udac?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona