Android 5.1 (tak, 5.1!) pojawił się na pierwszych urządzeniach… w Indonezji

Przyznam szczerze, że nie spodziewałam się tak szybkiego wypuszczenia przez Google nowej wersji systemu. I nie mam tu na myśli kolejnego Lollipopa 5.0.x (po 5.0.1 i 5.0.2), a już całkowicie nową edycję, 5.1. Co ciekawe, pierwsze urządzenia otrzymały aktualizację w Indonezji.

W tym kraju dostępne są smartfony pochodzące z programu Android One, którego założeniem jest dostarczenie wysokiej jakości urządzeń w jak najniższej cenie. Na indonezyjskiej stronie Android One pojawiła się dziś informacja, że najnowsze produkty (lista na końcu wpisu) działają pod kontrolą Androida 5.1. W pierwszej chwili można pomyśleć, że to typowa literówka (5.0.1), ale informację potwierdzają zdjęcia jednego ze smartfonów, na których widać wyraźnie najnowszą wersję Androida:

android-5.1-indonezja4

Jeśli jesteście zainteresowani, co wprowadza Android 5.1, niestety nie mam dobrych wiadomości. Póki co Google nie udzieliło na ten temat żadnych informacji, więc pozostaje nam się uzbroić w cierpliwość i poczekać na oficjalne stanowisko firmy. Tym bardziej, że przeskoczenie z numerku 5.0.2 na 5.1 (a nie 5.0.3) sugerowałoby coś więcej niż poprawki błędów i stabilności.

Wkrótce aktualizacja ma trafić do urządzeń z serii Nexus, wiele wskazuje na to, że w pierwszej kolejności do Nexusa 5, Nexusa 6 i Nexusa 9.

android-5.1-indonezja2

A dla osób zainteresowanych smartfonami należącymi do programu Android One, mała ściągawka:

android-5.1-indonezja3

Komentarze

 • janko

  Dlaczego zarządzajaca tym portalem młodzież, która zrobiła sobie dochodowy biznes z kopiowania cudzych internetowych newsów (tzw. “złodziejaszki treści”) na okrągło mnie blokuje? Nie pasuje, że ludzie komentują? To wyłączyć komentarze. Albo wpisywać tylko swoje, pod fałszywymi nickami, udającymi tłumy czytelników.

 • Adam
 • ktosik

  …nasi dziadowie już dawno mówili, że lepsze jest wrogiem dobrego i mieli racje.

 • dafuq

  Ejj, jakieś muslimy z Indonezji dostają 5.1, a ja, Nexusiarz mam nadal 5.0.1

  • Powiedzieć Ci coś co z pewnością równie Cię ucieszy?
   Ja na LG L90, telefonie ze średniej półki mam 5.0.2, a Ty na Nexusie 5.0.1, och Google, cóż za fail.

   • Ja

    jakim cudem? brat ma l90 i żadnej aktualizacji nie ma…

    • dafuq

     Pewnie wrzucił jakiegoś Cyana.

   • dafuq

    Ty masz Androida 5.0.2, a ja nadal mam gwarancję :)

    • Ja też, o ile przed wysłaniem do serwisu podłącze kabelek i zflashuje ROM LG, wszystko bezproblemowo, jednym kliknięciem, aplikacją od samego LG, więc to jak najbardziej na plus ;)

     Swoją drogą za żadne skarby nie korzystałbym ze zwyczajnego Androida, od kilku lat pławię się w dobrobycie CMa i nie zamierzam tego zmieniać.

     • dafuq

      Ja też byłem takim cyan-cwaniakiem jak ty, ale mi się odechciało i kupiłem sobie Nexusa.

     • Nie jestem pewien czy prześmiewcze określenie “cyan-cwaniak” jest odpowiednie.

      Tu nie chodzi o to żeby mieć jak najszybciej nową wersję Androida, a o jak największą funkcjonalność, a CM nie ma w tym sobie równych. Do tego moduły Xposed i mamy system idealny ;)

      To ogromnie zwiększa możliwości i efektywność pracy na telefonie.

     • Radosław Buńczuk

      Ja mam nexusa 5 i mam 5.0.2 już od dawna. Dziwne ,że jeszcze nie dostałeś aktualizacji. A co do CM to kiedyś też się w to bawiłem, ale za dużo przy tym babrania. Trzeba znaleźć odpowiednią wersje. Potem się okazuje ,że po zainstalowaniu coś nie działa zbyt dobrze, bo brakuje sterownika jakiegoś, bateria się szybko kończy albo coś innego. Sporo nerwów przy tym straciłem ,żeby w końcu trafić na w miarę dobrą wersje. Stwierdziłem ,że chrzanie to i wolę kupić nexusa i mieć czystego androida prosto od google bez nakładek od jakiś LG czy Samsungów z aktualizacjami OTA. Nie mówię ,że CM jest zły, ale trzeba mieć do niego na pewno cierpliwość i lubić grzebać w sofcie. Dla mnie telefon to bardziej narzędzie pracy i chce mieć pewność ,że będzie wszystko cacy.

  • Łukasz

   HTC ONE (M7) ma Androida 5.0.2 oficjalnie poprzez OTA, bez rootowania.

 • nonz

  Uuu..! może ta wersja będzie działać na tyle poprawnie że zagości u mnie na stałe :)

 • GieKa

  SoC w tych smartfonach to prawdopodobnie MT6582 Mediateka. Większość producentów łaskawie udostępnia KK dla swoich telefonów z tym układem. Czyli to nie Mediatek ociąga się z aktualizacjami Androida a producenci telefonów.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona