Ważne

Android 5.1 (tak, 5.1!) pojawił się na pierwszych urządzeniach… w Indonezji

Przyznam szczerze, że nie spodziewałam się tak szybkiego wypuszczenia przez Google nowej wersji systemu. I nie mam tu na myśli kolejnego Lollipopa 5.0.x (po 5.0.1 i 5.0.2), a już całkowicie nową edycję, 5.1. Co ciekawe, pierwsze urządzenia otrzymały aktualizację w Indonezji.

W tym kraju dostępne są smartfony pochodzące z programu Android One, którego założeniem jest dostarczenie wysokiej jakości urządzeń w jak najniższej cenie. Na indonezyjskiej stronie Android One pojawiła się dziś informacja, że najnowsze produkty (lista na końcu wpisu) działają pod kontrolą Androida 5.1. W pierwszej chwili można pomyśleć, że to typowa literówka (5.0.1), ale informację potwierdzają zdjęcia jednego ze smartfonów, na których widać wyraźnie najnowszą wersję Androida:

android-5.1-indonezja4

Jeśli jesteście zainteresowani, co wprowadza Android 5.1, niestety nie mam dobrych wiadomości. Póki co Google nie udzieliło na ten temat żadnych informacji, więc pozostaje nam się uzbroić w cierpliwość i poczekać na oficjalne stanowisko firmy. Tym bardziej, że przeskoczenie z numerku 5.0.2 na 5.1 (a nie 5.0.3) sugerowałoby coś więcej niż poprawki błędów i stabilności.

Wkrótce aktualizacja ma trafić do urządzeń z serii Nexus, wiele wskazuje na to, że w pierwszej kolejności do Nexusa 5, Nexusa 6 i Nexusa 9.

android-5.1-indonezja2

A dla osób zainteresowanych smartfonami należącymi do programu Android One, mała ściągawka:

android-5.1-indonezja3

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona