Ważne

Sons of Anarchy: The Prospect już dostępne w App Store

Cel-Shading, banalnie prosta mechanika rozgrywki, wciągająca fabuła nawiązująca do znanego serialu/komiksu/etc. i podział na odcinki. Te cztery elementy stały się znakiem rozpoznawczym gier spod znaku Telltale Games. Łatwo było przewidzieć, że prędzej czy później inne firmy zapragną „zapożyczyć” ten prosty schemat i wykorzystać go w swoich produkcjach.

Takie wrażenie można odnieść patrząc na debiutanckie dzieło studia Orpheus Interactive, bazujące na popularnym serialu telewizyjnym „Synowie Anarchii”. I chociaż autorom gry udało się nadać jej nieco własnego charakteru, to jednak inspiracje dokonaniami Telltale Games są tutaj bardzo mocno widoczne. Fanów niepokornych motocyklistów ucieszy z pewnością fakt, iż fabuła gry powstawała przy współpracy scenarzystów serialu. Opowiedziana w niej historia skupia się jednak na zupełnie nowym rozdziale w historii klubu, i chociaż zobaczymy w niej kilka znajomych twarzy, to jednak główną rolę odegrają nowe postacie. Również miejsce, w którym rozgrywać się będzie akcja gry może stanowić zaskoczenie dla fanów serii. Dobrze wszystkim znane miasteczko Charming zastąpione zostało tu bowiem przez znajdującą się na skraju upadku gospodarczego miejscowość Lincoln w stanie Oregon.

Gra Sons of Anarchy: The Prospect dostępna jest do nabycia w sklepie App Store, gdzie kosztuje 1,99 euro. Warto jednak pamiętać, że cena ta dotyczy wyłącznie pierwszego odcinka. Pozostałe dziewięć będzie dostępnych do kupienia wewnątrz gry (z możliwością zakupu całego „sezonu” z 20% zniżką). W niedalekiej przyszłości powinny pojawić się również wersje na systemy Android i Windows Phone.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona