Ważne

Hearthstone już z możliwością instalacji na karcie SD

Wyjście kultowej gry karcianej Hearthstone w wersji na tablety nie jest żadną nowinką. Niemniej jednak, jeśli uważnie czytacie Tabletowo.pl, to zapewne wiecie, że większość tabletów pochodzenia chińskiego (i nie tylko) ma poważny problem z organizacją pamięci, który jak do tej pory uniemożliwiał zainstalowanie gier pokroju Hearthstone. Jak pewnie domyślacie się po tytule, nastąpił przełom w tym temacie.

Dla osób niezaznajomionych z tematem w skrócie mogę powiedzieć, iż tablety, o których mowa, posiadają pamięć podzieloną na dwa obszary. Pierwszym z nich jest tak zwana “Pamięć wewnętrzna” zazwyczaj o pojemności zaledwie 1GB, która służy do przechowywania aplikacji oraz ich danych. Drugi obszar najczęściej nazywa się “Nośnik USB” i jego całkowita pojemność to wartość nominalna (np. 8GB) pomniejszona o tą pierwszą partycję oraz miejsce potrzebne dla systemu Android. W przypadku mojego tabletu o pojemności 8GB ta partycja może pomieścić 5.38GB. Oczywiście istnieje opcja umożliwiająca przeniesienie aplikacji do pamięci “Nośnik USB”, lecz niestety aż do tej pory w przypadku Hearthstone nie było to możliwe, gdyż, aby przenieść aplikację na kartę, trzeba było ją najpierw w pełni zainstalować na pamięci wewnętrznej urządzenia, co było niewykonalne biorąc pod uwagę ile miejsca zajmuje gra. Wszystko rozwiązała obiecana już w grudniu przez Blizzard aktualizacja umożliwiająca instalację gry od razu na karcie pamięci.

Instalacja

Pierwsze, co musimy zrobić, to wejść do sklepu i tak jak w przypadku innych gier czy aplikacji zainstalować Hearthstone. Następnie po zakończeniu procesu przez Google Play, ale przed odpaleniem gry, należy wejść w Ustawienia -> Aplikacje -> Hearthstone i skorzystać z opcji “Przenieś do pamięci Nośnik USB/Karta SD”. Kolejnym i już ostatnim krokiem jest odpalenie gry i odczekanie aż sama dościąga/wypakuje sobie potrzebne pliki. Po wszystkim gra zajmuje w sumie ok. 600MB z czego tylko 3MB to miejsce zabrane z pamięci wewnętrznej.

Screenshot_2015-01-30-09-42-43

Nie wiem jak Wam, ale mi wiadomość o aktualizacji “zrobiła dzień”. Od 19 grudnia odświeżałem stronę sklepu Google Play i sprawdzałem czy, aby przypadkiem nie wydana została już wcześniej zapowiedziana aktualizacja. Teraz już tylko pozostało usiąść wygodnie z tabletem w ręku i zagrać sobie w świetną karciankę.

Komentarze

 • miastowy

  Czy przy okazji zmienili coś w kwestii obsługi układów graficznych z serii PowerVR 540/544 w wersji na Androida?

 • cyc997

  Eee tam ja wolę MTG :p

 • Asurol

  ale przecież jest tak jak było… aplikacja z google play zajmuję 500 mb ściąga ją na wewnętrzną która ma 1gb przenosisz te prawie 500 na kartę sd ale mimo to gdy odpalasz grę i wypakowuje się to robi to do wewnętrznej więc jest jak było…

 • Eltarias

  Już tutaj pokładałem swoje nadzieje, że jednak to zadziała. Ale nic z tego, gra jak nie działała, tak i nie działa. Jeśli ktoś będzie miał na to sposób niech tutaj jeszcze coś napisze o tym lub podeśle linka do rozwiązania tego problemu. A jak na razie nie pozostało nic jak czekać na patcha naprawiającego ten problem. Dzięki!

  • Ale w czym jest problem? U mnie wszystko normalnie przenosi się na kartę pamięci.

   • 1. Pobieram HSa z google play,
    2. Wchodzę do ustawień aplikacji i klikam “Przenieś na kartę SD”
    3. Po przeniesieniu włączam grę i przy “rozpakowywaniu skrzynek” w 55-65% wyskakuje błąd w stylu “za mało pamięci” (Mam tam 5-6 GB)
    Czy coś robię źle? Dzięki i pozdrawiam!

    • Wszystko robisz poprawnie, u mnie to normalnie zadziałało i gra zainstalowała się na karcie pamięci :/

     • Kupiłem nową kartę SD o pojemności 16 GB. Zobaczymy, czy z nią się uda coś wykombinować. Jak coś to tutaj napiszę czy problem został rozwiązany.

     • Agresor

      Jeśli ktoś ma roota na swoim telefonie/tablecie to polecam wygooglować hasło:

      “hearthstone phone space reddit” i skorzystać porad z pierwszej strony (nagłówek SOLUTION).

      Ja męczyłem się z tym problemem już długo, ale dzisiaj skorzystałem z tego
      poradnika i wszystko działa, rozpakowywanie skrzyń przeszło bez problemu ;)

 • Maks Dziubek

  Da się zainstalować HS’a na Tablecie z windows 8 ?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona