Ważne

Wyniki finansowe Microsoftu za ostatni kalendarzowy kwartał roku 2014

Microsoft ogłosił właśnie wyniki finansowe za ostatni kalendarzowy kwartał roku 2014, który to rok dla tej firmy był bardzo udany pod względem finansowym – zauważalny wzrost dochodów, przychodów i znaczny skok wartości akcji giganta z Redmond.

Dzisiaj poinformowano, że w ostatnim kwartale odnotowano zysk na poziomie 7,8 miliarda dolarów, przy przychodach wynoszących 26,5 miliarda dolarów. Cała linia Surface przyniosła po raz pierwszy rekordowe 1,1 miliarda dolarów przychodu, co stanowi 24-procentowy wzrost, w porównaniu do poprzedniego, mocnego kwartału.

Office 365 Home and Personal zwiększył liczbę subskrypcji do ponad 9,2 miliona, co dało wzrost o 30%. Sprzedano w tym czasie 6,6 miliona konsoli Xbox, szczególnie intensywnie w okresie świątecznym. Przychód ze sprzedaży telefonów to 2,3 miliarda dolarów (przy dodatniej wartości zysku), wliczając w to 10,5 miliona sprzedanych Lumii.

cals2

Sprzedaż masowa licencji Windowsa wzrosła o 3%, a pion “Devices and Consumer” wygenerował aż 12,9 miliardów dolarów przychodu. Nie dziwi też 61-proentowy spadek przychodu z Windows Phone – był to pierwszy kwartał, kiedy licencja na ten system była całkowicie darmowa. Co ciekawe, Microsoft sprzedał ponad 40 milionów telefonów komórkowych NIE będących Lumiami. Martwić może 20-procentowy spadek przychodów z Xboxa, co spowodowane jest głównie agresywną polityką cenową podczas świąt.

Bing po raz pierwszy przekroczył 20% udziału w rynku wyszukiwarek w USA, co jest naprawdę świetnym wynikiem. Podobnie chmura konsumencka (Office 365 i Dynamics CRM) przyniosły łącznie aż 5,5 miliarda dolarów przychodu. Spadły jednak przychody z licencji OEM konsumenckich, co jest spowodowane obniżeniem cen Windowsa lub całkowitym ich zniesieniem.

caks2

Komentarze

 • barilla

  Piotrze rozumiem że jesteś ostatnio w swoim żywiole ale jak będziesz w takim tempie artykułami o Microsofcie / win10 sypał to niedługo będę bał się otworzyć lodówkę żeby nie zaatakowała mnie z nienacka twarz Nadelli ;)

  • Metek

   Nadella zawsze spoko :D

   • Tomasz Lenartowski

    Still better than Balmer.

    • naciapane

     Naciapaneeeeeee….

   • naciapane

    Naciapaneeeeeee……..

   • PanNutella

    sorry, ale co Ty o mnie wiesz? :D że niby słodki jestem?

  • naciapane

   आप पागलपन कर रहे हैं।

  • W tym przypadku polecam lodówki Samsunga z Androidem :)

 • naciapane

  Naciapaneeeeeee…..

 • काट पर

  काट पर

 • f

  Zmieńcie nazwę portalu. Może komputerowo, itowo itp…..

 • uru28

  Są to o tyle optymistyczne wieści że tak na prawdę wpływ na kierunek w którym podąża M$ mają główni udziałowcy.Można się zatem spodziewać że obecna polityka i kierunek będzie utrzymywany.Nie dziwi mnie kondycja XBO zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt ile dołożyli do zestawów by podnieść sprzedaż w okresie świątecznym.Inną kwestią jest iż nie mieli specjalnie wyjścia, bo inaczej wyniki w porównaniu do Sony były by katastrofalne.Natomiast bardzo cieszy mnie obecna polityka odnośnie Lumii.Kluczem do sukcesu jest zadbanie w pierwszej kolejności o niski i średni segment i chyba ktoś to wreszcie zrozumiał.Oby tak dalej;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona