Ważne

Wyniki finansowe Microsoftu za ostatni kalendarzowy kwartał roku 2014

Microsoft ogłosił właśnie wyniki finansowe za ostatni kalendarzowy kwartał roku 2014, który to rok dla tej firmy był bardzo udany pod względem finansowym – zauważalny wzrost dochodów, przychodów i znaczny skok wartości akcji giganta z Redmond.

Dzisiaj poinformowano, że w ostatnim kwartale odnotowano zysk na poziomie 7,8 miliarda dolarów, przy przychodach wynoszących 26,5 miliarda dolarów. Cała linia Surface przyniosła po raz pierwszy rekordowe 1,1 miliarda dolarów przychodu, co stanowi 24-procentowy wzrost, w porównaniu do poprzedniego, mocnego kwartału.

Office 365 Home and Personal zwiększył liczbę subskrypcji do ponad 9,2 miliona, co dało wzrost o 30%. Sprzedano w tym czasie 6,6 miliona konsoli Xbox, szczególnie intensywnie w okresie świątecznym. Przychód ze sprzedaży telefonów to 2,3 miliarda dolarów (przy dodatniej wartości zysku), wliczając w to 10,5 miliona sprzedanych Lumii.

cals2

Sprzedaż masowa licencji Windowsa wzrosła o 3%, a pion „Devices and Consumer” wygenerował aż 12,9 miliardów dolarów przychodu. Nie dziwi też 61-proentowy spadek przychodu z Windows Phone – był to pierwszy kwartał, kiedy licencja na ten system była całkowicie darmowa. Co ciekawe, Microsoft sprzedał ponad 40 milionów telefonów komórkowych NIE będących Lumiami. Martwić może 20-procentowy spadek przychodów z Xboxa, co spowodowane jest głównie agresywną polityką cenową podczas świąt.

Bing po raz pierwszy przekroczył 20% udziału w rynku wyszukiwarek w USA, co jest naprawdę świetnym wynikiem. Podobnie chmura konsumencka (Office 365 i Dynamics CRM) przyniosły łącznie aż 5,5 miliarda dolarów przychodu. Spadły jednak przychody z licencji OEM konsumenckich, co jest spowodowane obniżeniem cen Windowsa lub całkowitym ich zniesieniem.

caks2

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona