Ważne

Nowy Skype dla Windows 10 dla smartfonów i tabletów przynosi wiele zmian

Zmiany są zarówno wizualne, jak i na poziomie samej aplikacji oraz systemu. Microsoft wreszcie postanowił uprościć swój flagowy komunikator integrując go z aplikacjami systemu i sprawić, że zacznie on znowu konkurować ze znanymi tekstowymi mesengerami, którym zdecydowanie oddał pola w ostatnich latach.

Zintegrowano protokół/konto Skype z aplikacjami People i Messages – zarówno dla smartfonów, jak i komputerów (tabletów, hybryd, laptopów i komputerów stacjonarnych). Cieszy uproszczenie interfejsu. Dotąd, posługiwanie się oficjalnym Skypem było uciążliwe. O ile w kwestii wideorozmów Skype dalej jest świetnym narzędziem wyrózniającym się na tle konkurencji, o tyle do rozmów tekstowych był zdecydowanie za bardzo toporny. Wszystko ma zmienić się za sprawą prostego wzornictwa i intuicyjnej nawigacji.

Dużo ważniejsze są jednak zmiany pod maską. Przede wszystkim, Skype będzie przypominał iMessage z iOS, będąc głęboko zintegrowany z systemem i kontem Microsoftu. Nie będzie trzeba ściągać osobnej aplikacji – każde urządzenie będzie miało go zintegrowanego z interfejsem OS-a. Można go będzie jednak oczywiście wyłączyć, jeśli preferujemy inne komunikatory.

Siłą Skype’a może być wieloplatformowość. Czekamy na zmiany w aplikacjach dla iOS i Androida, ale mimo tego kroku do przodu trudno będzie konkurować z takimi appkami jak WhatsApp czy Facebook Messenger. Jeśli chcecie sprawdzić funkcje nowego Skype, musicie uczestniczyć w programie Windows Insider i korzystać z Windows 10 dla tabletów lub smartfonów.

Komentarze

 • uru28

  Widocznie jestem konserwatystą, ale zamienianie Skype w FB niezbyt przypada mi do gustu.Komunikator to ma być komunikator,to że ktoś osiągnął kolejny level w takiej czy innej “popierdułce”,przypomina mi zbyt NK z natrętnymi powiadomieniami ile gąbek kto uzbierał w danej grze…Rozmowa,tekst,video oraz przesyłanie plików to sedno.Obudowanie tego dodatkowo powiadomieniami o publikacji zdjęć i innych “bzdetów” wprowadzi tylko chaos.

  • Ale to screen nie ze Skype, tylko systemowej aplikacji “People” zintegrowanej ze Skype.

   Tak jak aplikacja “Messaging” tylko wykorzystuje protokół Skype.

   Podejrzewam, że Skype “stand alone” również będzie dostępny. Chyba muszę zredagować wpis, bo nie wyszło to wystarczająco precyzyjnie.

   • uru28

    No to nieźle mnie wkręciłeś….;) W sumie to ufff…

 • pma

  Jak na razie co wersja skype to jest gorzej, odkąd M$ zaczął go przerabiać sprawia coraz więcej problemów, a używam go bardzo intensywnie w pracy,

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona