Wiko VIEW

Google Now odpowiada na komendy w języku polskim (kobiecym głosem)

Wszyscy doskonale wiemy, że “polski język być trudna”. Tym bardziej ucieszyła mnie wiadomość, że wirtualny asystent Google Now zaczał odpowiadać w języku polskim! W dodatku bardzo przyjemnym, kobiecym głosem.

Od wielu miesięcy Google Now rozumie nasz rodzimy język – można było bez żadnego problemu głosowo zapytać o pogodę, wyszukać coś w Google, etc. Do dziś jednak żaden głos nie odpowiadał nam na zadane pytania – odpowiedzi pojawiały się wyłącznie w formie tekstu. Zmieniło się to w ciągu ostatnich godzin, o czym informują czytelnicy AntyWeb.

Od teraz nie będziemy wyłącznie mówić do telefonu, ale w pewien sposób rozmawiać z nim – komunikacja wreszcie przestanie być jednostronna. Niestety, nie spodziewajcie się jednak cudów, asystentka na razie jest bardzo ograniczona funkcjonalnie.

O ile bez zająknięcia (dosłownie) odpowiada na takie pytania, jak: “stolica Polski”, “pogoda w Warszawie”, “ile lat ma Adam Małysz”, “populacja Polski” czy “jak nazywa się córka Donalda Tuska”, tak nie reaguje na komendy typu “zadzwoń do kontaktu”, “wyznacz trasę z punktu A do B”, “zapisz notatkę”, itp.

Mam jednak nadzieję, że wprowadzona dziś głosowa asystentka szybko nauczy się również reagowania na wspomniane polecenia. Dopiero wtedy będzie mówić o tym, że Google Now w pełni obsługuje język polski. I wtedy też nie będzie przeszkód we wprowadzaniu do naszego kraju sprzętu z Android Wear (dotychczas Google skutecznie blokowało wszelkie zegarki ze względu właśnie na brak obsługi polskiego w Google Now).

Komentarze

 • Mat

  Milo slyszec ;) Ale… Rok temu rozpoczelo sie wsparcie dla polskiego jezyka w google now, teraz asystent zaczal cos mowic po polsku, czyli pewnie za rok dopiero otrzymamy pelne wsparcie, a moze nawet pozniej, nie ma co sie cieszyc na zapas

  • Tomasz Lenartowski

   Coś się dzieje. Ale jak zwykle u nas powoli.

 • Go_Away

  Jak to aktualizować? Na Note II dalej słabo i brak polskiego języka..

  • Gites

   Wydaje mi się ale ta funkcjonalność związana jest z wersją Google Now oraz z samego systemu.

   • Eter

    Powinno śmigać na każdej wersji systemu.
    Pojawił się to bez żadnej tradycyjnej aktualizacji.

    Go_away przejrzyj swoje ustawienia w apce Google.

 • Gites

  No to chyba się pokuszę o zmianę języka telefonu z angielskiego na ojczysty. I jak widzę, że przegapiłem moment kiedy można było pytać Google Now po polsku.

 • plio

  Świetnie, że zaczyna się coś dziać. Na google now w języku ojczystym działa też komenda ,,która godzina” :)

 • Rafał

  Fajnie działa. Ale że biedactwo dalej nie może się uruchomić za pomocą “Ok Google”… strange.

  • na jakim urzadzeniu?

   • Rafał

    S4 i Note 10.1 ’13. Nie działa bez włączenia języka angielskiego.

    • Ka4az

     Aby korzystać z “ok, google” należy mieć włączony język angielski, bo niestety nasz język ojczysty tego jeszcze nie wspiera.

 • Lexari

  Jestem niesamowicie miło zaskoczony, tym co zrobiło Google. Ostatnio chciałem sprawdzić o czym jest pewna książka, i powiedziałem tytuł i oczekiwałem raczej odniesienia do stron internetowych a dostałem pełno informacji ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona