Wiko VIEW

SkyCash notuje milion pobrań na urządzenia z Androidem

Rzadko noszę przy sobie gotówkę. Papierowe banknoty już dawno zostały zastąpione przez karty płatnicze (zwłaszcza zbliżeniowe), a wszelkiego rodzaju drobne wydatki (bilety komunikacji miejskiej, parkowanie w strefie, bilet do kina) załatwiam płatnością za telefonem przez SkyCash. Tym bardziej cieszę się, że jestem w gronie osób, które przysłużyły się do dzisiejszego święta aplikacji. Otóż właśnie dziś dostaliśmy informację, że SkyCash został pobrany z Google Play już milion razy.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie tempo wzrostu popularności programu. Pół roku temu była mowa o 500 tysiącach pobrań, dziś, po ledwie sześciu miesiącach, wynik ten uległ podwojeniu. Tym większe brawa należą się twórcom programu. Zwłaszcza, że przez lata (a aplikacja dostępna jest na androida od 2010 roku) skutecznie rozwijają oferowany produkt, zmieniając wygląd aplikacji, jak i dodając coraz więcej usług.

SkyCash pozwala m.in. płacić za bilety komunikacji i parkowanie w kilkudziesięciu miastach, wypłacać gotówkę z bankomatów, zasilać telefony na kartę czy kupować bilety do kina. Od niedawna możliwości aplikacji zostały wzbogacone o płatności za przejazdy pociągami PKP Intercity oraz Kolei Arriva. Transakcje przy użyciu SkyCash są też dostępne z poziomu wielu partnerskich aplikacji, np. BZWBK24 mobile, Kino Helios czy NaviExpert.

Aplikacja SkyCash dostępna jest na najpopularniejsze platformy mobilne: Androida, iOS i Windows Phone. Oczywiście jest darmowa.

SkyCash znalazła swoje miejsce jako jedna z bardzo istotnych dla mnie aplikacji we wpisie „Aplikacje, z których korzystam na co dzień”.

Komentarze

 • Krzysiek

  SkyCash może i jest wygodne, ale nie widzę szansy na zastąpienie gotówki w najbliższym czasie.

  Tam gdzie większość transakcji to małe kwoty (piekarnie, sklepiki spożywcze na dworcach) sprzedawcy rękami i nogami bronią się przed opłatami dla pośredników.
  Dochodzi także problem pracy online/offline. Np. w podziemiach Dworca Gdańskiego w Warszawie, jest kilka sklepów z których korzystam, a w których nie ma zasięgu żadnej sieci.

  • Poruszyłeś bardzo istotną kwestię – dopóki tego typu usługodawcy będą pobierali spory procent od transakcji, mniejsi przedsiębiorcy nie będą się decydowali na umożliwienie płatności za ich pomocą. I jest to całkowicie zrozumiałe. Ale z drugiej strony – trudno się dziwić – każda ze stron chce zarobić i ma do tego prawo.

   A gdyby rozszerzone zostało działanie offline, to już w ogóle SkyCash zyskałby w moich oczach.

   Gotówkę mam przy sobie bardzo rzadko. Zazwyczaj wypłacam z bankomatu niewielką kwotę, żeby móc rano zapłacić w osiedlowym sklepie za bułki czy inne niewielkie zakupy. Natomiast normalnie wszędzie tylko karta, karta, karta… a później się dziwię, że nagle pustki na koncie ;) (ofc, wyolbrzymiam).

 • przyjezdny

  Siema, byłem dzisiaj w Warszawie i na biletomacie była jeszcze apka mpay’a. Ściągnąłem obie ale nie wiem która lepsza ;) macie jakieś porównanie w co inwestować na przyszłość ?

  • Obie aplikacje działają na podobnej zasadzie. Ja jestem bliżej SkyCash, bo korzystam z niej dłużej i bardziej przypadła mi do gustu pod względem interfejsu.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona