Ważne

69% sprzętu Apple pracuje w oparciu o iOS 8

Na początku drugiej połowy września ubiegłego roku, a więc cztery miesiące temu, udostępniona została najnowsza odsłona mobilnego systemu Apple (iOS 8), pod kontrolą którego działają urządzenia takie jak iPad, iPhone i iPod Touch. Dziś dowiedzieliśmy się, jak przedstawia się najnowszy podział poszczególnych wersji systemu iOS.

Dużego zaskoczenia nie ma. Dużego wzrostu udziału najnowszej odsłony iOS również brak. Z ujawnionych przez Apple danych, zebranych na podstawie odwiedzin w App Store, wynika bowiem, że aktualnie 69% sprzętu z nadgryzionym jabłkiem na obudowie pracuje w oparciu o iOS 8 (to wzrost jedynie o 1% w stosunku do danych sprzed dwóch tygodni, kiedy to udział iOS 8 wynosił 68% oraz o 4% w stosunku do czwartego tygodnia grudnia).

iOS 7 może się pochwalić 28-procentowym udziałem w rynku sprzętu z iOS, z kolei jeszcze wcześniejsze wersje systemu koncernu z Cupertino – 3%.

ios-69procent-sprzętuapple

Oczywiście należy pamiętać, że – podobnie jak w przypadku Androida – tak i tu mamy do czynienia z systemami pośrednimi, tj. np. iOS 8.0.1, 8.1, ale wszystkie te wersje liczone są pod jednym szylem „iOS 8”.

A skoro już o Androidzie mowa, dane z początku stycznia wykazywały, że wśród urządzeń z tym systemem wciąż króluje Jelly Bean (46%), z kolei na drugiej pozycji jest KitKat (39,1%). Więcej informacji znajdziecie w tym wpisie.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona