Ważne

Ramos M12 z Intel Core M, 11,6-calowym wyświetlaczem i nóżką w obudowie

Ostatnie tygodnie obfitują w nowości z procesorem Intel Core M. Kilka dni temu wspominaliśmy o Cube i7 z 11,6-calowym wyświetlaczem, a dziś okazało się, że podobną nowość przygotowała dla nas firma Ramos. Jest nią Ramos M12.

Jak wiecie, na początku stycznia odbyły się targi CES 2015 w Las Vegas. O jednych prezentowanych tam urządzeniach trąbiliśmy w pierwszej kolejności, na temat innych wciąż spływają do nas informacje. Tak jest właśnie z nowością Ramosa, o której do tej pory było strasznie cicho. Otóż okazuje się, że Ramos M12 leżał sobie spokojnie na stoisku Intela na wspomnianych targach i czekał na zainteresowanie.

Ramos M12 to nic innego, jak 11,6-calowy tablet z zewnętrzną klawiaturą (przypominającą nieco Type Cover znany z Surface Microsoftu) i nóżką znajdującą się w tylnej części obudowy.

Na jego pokładzie znajdziemy wyświetlacz o przekątnej 11,6″ i rozdzielczości Full HD, procesor Intel Core M-5Y70 z Intel HD 5300, port USB 3.0, wyjście microHDMI. Całość pracuje oczywiście pod kontrolą Windowsa 8.1, a za czas działania odpowiada akumulator o pojemności 8000 mAh.

I to tyle wieści odnośnie Ramosa M12. Więcej informacji nie zostało ujawnionych – podobnie, jak data premiery i cena.

ramos-m12-ces

Komentarze

 • “jestę surfasę”

  Niestety ta nóżka nadaje się tylko na biurko – tak jak w Sony Vaio Tap

  • Gość

   Próbowałem już rozwiązania dołączana klawiatura plus nóżka. Był to jakiś klon pipo. Rozwiązanie beznadziejne. Rozłożone takie coś zajmuje na biurku więcej miejsca niż laptop a do tego mamy dużo gorszą klawiaturę, brak możliwości pochylenia ekranu, nie da się używać tego na kolanach. Oczywiście wszystko się da, ale jest to znacznie mniej wygodne niż gdy ekran stanowi jeden kawałek z klawiaturą.

   • Bo piszesz o pracy. Tymczasem tablet służy głównie do konsumpcji treści, a dopiero później do okazyjnej pracy przy biurku, stole i dopiero tam przyda się ta nóżka.

   • Lepszy byłby tablet z nóżką bez klawiatury. Można wtedy dołączyć bezprzewodową i myszkę wedle uznania.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona