Ważne

Desay Magical Mirror X5 to 5-calowiec za 160 dolarów ze szkłem szafirowym

Dobrze pamiętam jaka była dyskusja w sieci przed pojawieniem się nowych iPhone’ów. Jedni chcieli zobaczyć w nich szkło szafirowe, inny stawiali na Gorilla Glass. Produkty Apple nie postawiły na szkło szafirowe, ale oczywiście są takie urządzenia dostępne na rynku, a jednym z nich jest ten 5-calowiec z Chin.

Apple nie zaczęło lansować mody na wprowadzanie szkła szafirowego do smartfonów, ale nadal można znaleźć zwolenników takiego rozwiązania. Jest ono bardziej odporne na zarysowania niż Gorilla Glass, ale według wielu dużo łatwiej pęka przy uderzeniu. Dlatego przy kupowaniu urządzeń z takim ekranem trzeba się zastanowić na czym nam bardziej zależy. Dobrym przykładem odporności na zarysowania jest ten film:

Mnie aż przeszły ciarki, gdy usłyszałem dźwięk betonu przesuwanego po smartfonie. Jednak powłoka ochronna w tym iPhone wyszła z tego bez szwanku, a taki sam ma być właśnie Desay Magical Mirror X5, który pojawił się w ofercie największego operatora na świecie, czyli China Mobile.

Jeśli chodzi o specyfikację to został on wyposażony w 5-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli (oczywiście ze szkła szafirowego), 4-rdzeniowy procesor MediaTeka oraz 1 GB pamięci RAM. Znajdziemy w nim również 16 GB pamięci wbudowanej, 13-megapikselowy aparat główny (5 mpix na przodzie), baterię o pojemności 2050 mAh, łączność 4G LTE i pracuje pod kontrolą Androida. Jego cena to w przeliczeniu tylko 160 dolarów.

Zdecydowanie nie jest to bardzo mocny telefon, ale zastosowanie szkła szafirowego jest bardzo ciekawym dodatkiem. Waszym zdaniem jest to interesujące rozwiązanie, czy może Gorilla Glass Wam w zupełności wystarcza?

Komentarze

  • GieKa

    Pytanie czy szkło szafirowe zastosowane w iPhone-ach to to samo szkło szafirowe stosowane w chińczykach. Czy w ogóle mają coś ze sobą wspólnego bo GG z GG w wielu chińskich telefonach nie sprawuje się jak GG. Jak w takim chińskim telefonie może być cokolwiek z iPhone-a jeśli ten telefon kosztuje 160$. Jest to koszt podzespołów, produkcji, koszt dystrybucji, zysk producenta, pośredników, podatki. A sam hardware iPhone-a to ponad 200$.

    • ksiądz probo

      błądzisz synu błądzisz

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona