Ważne

Film „Narzeczona dla księcia” doczekał się oficjalnej gry na tablety

W dzisiejszych czasach wypuszczanie prostych, tabletowych gier bazujących na wielkich kinowych hitach stało się już normą. Zwykle jednak pojawiają się one w sklepach z aplikacjami mniej więcej w tym samym czasie, w którym film wchodzi do kin. The Princess Bride – The Official Game stanowi jednak wyjątek od tej reguły.

Najnowsze dzieło Gameblend Studios bazuje bowiem na kultowym filmie przygodowym, którego premiera odbyła się 28 lat temu. Osoby, którym nie mówi nic tytuł „Narzeczona dla księcia”, z pewnością skojarzą przynajmniej klasyczną scenę, w której szermierz Inigo Montoya pojedynkuje się z zabójcą jego ojca (lub rozpoznają twarz, która pojawia się często w memach internetowych).

Sama gra składa się z czterech zręcznościowych minigier wzorowanych na wybranych scenach z filmu (dwie kolejne powinny pojawić się już niedługo, jako darmowe aktualizacje) . Znajdziemy tu więc starcie z gigantycznymi węgorzami, wspinaczkę po skałach oraz pojedynki z Inigo i Fezzikiem. Wszystko to okraszono zaś prostą, rysunkową grafiką. Krótko mówiąc: The Princess Bride to po prostu kolejna mało ambitna produkcja stworzona tylko po to, by wyciągnąć trochę pieniędzy z kieszeni fanów filmu. Gra dostępna jest do nabycia w App Store, gdzie kosztuje obecnie 3,99 euro.

Komentarze

Privacy Preference Center

   Necessary

   Advertising

   Analytics

   Other

   Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona