Ważne

ZTE zPad – 8-calowa propozycja z LTE

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin spotkałam się z wieloma narzekaniami, że na targach CES nie poznaliśmy zbyt wielu interesujących tabletów i smartfonów. Bo to nie są targi stricte mobilne! Tymi są MWC w marcu (i jak co roku będę zdawać Wam relację prosto z Barcelony). Tymczasem firma ZTE postanowiła powstrzymać nas od informacyjnej nudy i zaprezentowała w Las Vegas swój nowy tablet – zPad.

Nie jest to porywający sprzęt zarówno pod względem parametrów technicznych, jak i wzornictwa. Wyróżnia się jedynie obecnością modułu LTE, który wciąż jest rzadko spotykany w tabletach, ale – patrząc na ostatnie poczynania producentów – możemy się go spodziewać coraz częściej. Również w tańszych produktach.

ZTE zPad to 8-calowy tablet, którego ekran IPS wyświetla obraz o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Za jego działanie odpowiada połączenie czterordzeniowego procesora (niestety, konkretna jednostka nie została podana), 1GB RAM oraz Androida (nie wiadomo w której wersji).

Urządzenie oferuje 8GB pamięci z możliwością rozszerzenia dzięki slotowi kart microSD o 64GB, aparat 5 Mpix, kamerką 2 Mpix oraz akumulator o pojemności 4000 mAh. Całość zamknięta została w obudowie o grubości 7,9 mm. Tablet waży 320 g.

Jeśli w jakiś sposób zaciekawiła Was najnowsza propozycja ZTE, niestety, póki co nie wiadomo kiedy trafi do sprzedaży oraz w jakiej cenie. Co więcej, losy premiery urządzenia poza Chinami również nie są znane.

ZTE-zPad-black-press-image

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona