Ważne

SanDisk prezentuje Ultra Dual USB Drive 3.0 – pamięć, która powinna zadowolić wszystkich posiadaczy tabletów

Targi CES co roku przynoszą wiele nowości na rynek tabletów i smartfonów, ale warto pamiętać, że  prezentowane są również przydatne akcesoria do naszych urządzeń. Podczas swojej konferencji SanDisk zaprezentował bardzo ciekawą pamięć flash dedykowaną urządzeniom pracującym pod kontrolą Androida.

Pamięć Ultra Dual USB Drive 3.0 dostępna będzie w kilku wersjach – począwszy od 16GB, skończywszy na 64GB (w cenach od 23 do 65 dolarów), jednak nie pojemność jest w tym przypadku ważna. Na uwagę zasługuje fakt, iż łączy się ona ze sprzętem dzięki portowi microUSB, a z komputerem dzięki pełnowymiarowemu USB w wersji 3.0.

Tego typu pamięci już od jakiegoś czasu dostępne są na rynku (również od SanDiska – Kasia testowała ten model, ale w wersji z USB 2.0), aczkolwiek ta zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ przesył danych między pamięcią a komputerem odbywa się z prędkością do 130 MB/s.

Komentarze

 • LordGregorian
 • Adam

  A czy można na niej zapisywać aplikacje?

 • martox

  Uważam to za słaby news gdyż pamięć tego pokroju jest produkowana już, posiada USB 3.0, jest o wiele mniejsza od wyżej zaprezentowanego pendrive a jej koszt jest równy a gdzieniegdzie mniejszy niż normalnej pamięci tego pokroju. Jeżeli chodzi o przesył osobiście uważam za bardzo dobry jak na 37zł za wersje 16GB :)
  http://www.kingston.com/pl/usb/otg

  Co do zapisywania aplikacji nie próbowałem, ale traktuje ją na równi z kartą microSD, minusem jest to iż za każdym jej podłączeniem pyta o ty czy ma zostać domyślnym dyskiem zapisu.

 • Mystery

  No i pewnie tablet musi mieć wejście usb 3.0 bo inaczej nie wykorzysta w pełni prędkości przesyłu

 • Maciej Szkudlarek

  Tylko że ta z newsa ma microusb, nie trzeba nosić dodatkowych przejściowek

 • LCD

  Z jakim telefonem tego używasz? Normalnie widać pamięć po podłączeniu w programach takich jak ES File Explorer?

 • praekiat

  Wszyscy mądrzą się, piszą artykuły z dupy a nikt nie mówi że nie ma jeszcze urządzenia z łączem micro USB 3.0 i małe szanse że będzie :P Towar który reklamuje tabletowo to przysłowiowy kwiatek do kożucha :P Wydamy teraz (jak się pokaże :D ) kupę kasy za to gó…o bo jest na nim napisane USB3 i dajemy sobie wmówić że będzie szybsze. Nie będzie bo istnieją tylko urządzenia mobilne z micro USB2 i z szybkością USB2 będą przesyłane dane. Ale tabletowo przegięło reklamując produkt którego właściwości nie można wykorzystać. Tabletowo zaraz napisze że pewnie takie się pojawią. Akurat :P Nawet T100 ma USB 3 tylko w stacji :P

  • napsy

   Kolego. Z systemem i tak nie wygrasz. Chociaż nie wiem jak byś się starał wytłumaczyś idiotom że są idotami, uwierzą i tak tym którzy pieszczą ich po dupie :P Wymagasz od ludzi zauważenia takich subtelności ale nie widzisz że to podły marketing wirusowy :(

  • Panowie praekiat i napsy (poniżej):
   po pierwsze: to nie jest reklama, a zwykły news.
   Po drugie: Marcin po prostu zrobił błąd, bo microUSB jest 2.0, natomiast 3.0 jest zwykłe USB, przez które podłączamy akcesorium do komputera.

 • aaa

  Wiadomo kiedy będzie dostępny w PL?

 • aaa

  Kiedy będzie dostępny w PL

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona