Ważne

Lenovo WRITEit w czasie rzeczywistym przekształci tekst odręczny na cyfrowy

Ostatnio wiele mówi się odnośnie renesansu rysików. Pamiętacie na pewno czasy królowania ekranów oporowych, których nie dało obsługiwać się inaczej niż stylusami (swoją drogą, dobrze, że te czasy minęły i nie wrócą, bo były straszne ;)). Aktualnie część tabletów sprzedawana jest z dedykowanymi rozwiązaniami, jak chociażby Surface Pro 3 od Microsoftu, Venue 8 od Della czy produkty Lenovo. I właśnie ostatnia z firm zaprezentowała program, który rozszerzy możliwości wprowadzania tekstu do urządzeń z dotykowymi wyświetlaczami.

Aplikacja zwie się Lenovo WRITEit i oferuje świetną możliwość wprowadzania tekstu za pomocą tradycyjnego pisania po ekranie. Wpisywany przez nas tekst w czasie rzeczywistym przekształcany jest na tekst cyfrowy. Niezależnie od tego czy chcemy napisać wiadomość e-mail, wyszukać coś w Google czy skorzystać z wyszukiwarki wbudowanej w Windowsa.

Poniżej możecie zobaczyć krótkie promo tego rozwiązania:

Oczywiście to już było. Ba! Rozwiązanie to jest zaimplementowane w wirtualną klawiaturę Windowsa, ale – jak zapewne wiecie – by cokolwiek odręcznie napisać, trzeba wysunąć ową klawiaturę, która zajmuje najczęściej pół widoku ekranu. Lenovo nie wynalazło koła na nowo – wyłącznie je ulepszyło. Dodatkowo podczas wpisywania tekstu pojawiają się sugestie, które mają usprawnić cały proces wpisywania tekstu (zwłaszcza, gdy program źle odczyta wprowadzone przez nas słowa – łatwo je wtedy poprawić).

WRITEit będzie programem preinstalowanym zwłaszcza na biznesowych tabletach i hybrydach tej firmy, ale będzie go można równiez pobrać ze strony producenta na aktualne urządzenia Lenovo. Program ma zostać udostępniony wiosną 2015. Niestety, konkretna data nie została ujawniona. Szczegóły odnośnie kompatybilności aplikacji z urządzeniami innych firm również nie są znane – mając jednak na uwadze, że jest to program na Windowsa, tylko od Lenovo będzie zależało czy udostępni go urządzeniom firm trzecich (póki co na witrynie Lenovo widnieje adnotacja: „Works with ThinkPad devices with digitizer pen”).

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona