Dell Venue 8 7840 debiutuje w sprzedaży w sklepie Best Buy za 399 dolarów - Tabletowo.pl

Dell Venue 8 7840 debiutuje w sprzedaży w sklepie Best Buy za 399 dolarów

„Najcieńszych” tabletów w ciągu ostatnich lat mieliśmy kilka. Mało kto jednak pamięta, że prawdziwie najcieńszym jest aktualnie Dell Venue 8 7000, mylnie przypisując to miano iPadowi Air 2 (6 mm vs 6,1 mm). Jeśli czekaliście na jego sklepowy debiut, wreszcie mam dla Was dobrą wiadomość – urządzenie pojawiło się w pierwszym sklepie.

Póki co Venue 8 7840 (taką nazwę zyskała wersja oferowana w sprzedaży) jest dostępny wyłącznie w amerykańskiej sieci sklepów Best Buy. Jego cena, patrząc na parametry techniczne i konkurencjne produkty z tego samego segmentu, wydaje mi się, że jest porównywlna – wynosi bowiem 399 dolarów (czyżby zatem od momentu premiery we wrześniu cena spadła o 100 dolarów? Może Dell posłuchał głosu Piotra?).

Mowa bowiem o tablecie wyposażonym w wyświetlacz o przekątnej 8,4″ i rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli (jak w Samsungu Galaxy Tab S 8.4) i czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3500 z PowerVR G6430. Za jego działanie odpowiada również 2GB pamięci RAM i Android 4.4 KitKat.

Na pokładzie produktu znalazło się miejsce dla Bluetooth 4.0, WiFi, portu microUSB, slotu kart microSD, 16GB pamięci wewnętrznej oraz kamerki 2 Mpix i aparatu 8 Mpix. Zwłaszcza te ostatnie parametry mają tu znaczenie, bo – w połączeniu z technologią RealSense, mają oferować użytkownikowi rozbudowane możliwości fortograficzne. Mam na myśli przede wszystkim możliwość ustalania ostrości po zrobieniu zdjęcia. Ale więcej na ten temat przeczytacie w tym wpisie.

Niestety, póki co nie wiadomo kiedy tablet Della trafi do sprzedaży w Polsce i w jakiej cenie.

Tabletowo.pl Dell Venue 8 7840 debiutuje w sprzedaży w sklepie Best Buy za 399 dolarów Android Dell Tablety

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona