Ważne
Wiko VIEW

Huawei sprzedał w 2014 roku 75 milionów smartfonów, co oznacza 40-procentowy wzrost!

Z racji mojego wykształcenia interesuję się chińskim rynkiem bardziej niż przeciętny zjadacz chleba i chętnie czytam o nowych produktach z Państwa Środka oraz sukcesach producentów. Teraz do sieci trafiły wyniki  firmy Huawei i wyglądają one bardzo dobrze, ale to nic dziwnego, ponieważ Chińczycy mogą zaliczyć ten rok do niezwykle udanych.

Dochód ze sprzedaży smartfonów w zeszłym roku wzrósł o 33% w stosunku do roku poprzedniego i osiągnął 11,8 miliardów dolarów. Jeśli chodzi o ilość sprzedanych urządzeń, to nie udało się Chińczykom osiągnąć zakładanych 80 milionów urządzeń, ale wynik na poziomie 75 milionów produktów i tak jest bardzo dobry. Szczególnie, że oznacza on wzrost o 40% w stosunku do 2013 roku. Bardzo dobre wyniki były na Bliskim Wschodzie, w Ameryce Łacińskiej oraz południowo-wschodniej Azji.

W ogóle nie dziwią mnie takie rezultaty, ponieważ Huawei pokazał w tym roku kilka ciekawych urządzeń, jak chociażby Ascend P7 czy Ascend Mate 7, które są dostępne także w Europie.

Komentarze

 • Ja(ten prawdziwy)

  Skończył Pan, lub, jak chyba wolisz, Konradzie, chińczystykę? 0_o

  • Sinologię, czyli filologię chińską ;) Tak

   • Ja(ten prawdziwy)

    Ciekawy kierunek :]
    Jaką wiedzę on obejmuje, co można robić po takiej chińczystyce, bo jest to dość egzotyczne?

    • sinhuandzang

     Google nie boli ;)

     • Ja(ten prawdziwy)

      Wiem.

    • Oczywiście obejmuje to sam język chiński, ale poza tym jest kultura, historia, język klasyczny, wiedza o Chinach itp. Są to studia o Chinach z głównym nastawieniem na naukę języka.

     Można po tym zostać tłumaczem, nauczycielem lub pracować w firmach współpracujących z Chińczykami ;)

     • Ja(ten prawdziwy)

      Egzotyczny kierunek

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona