Ważne

HP szykuje się do prezentacji Pro Tablet 408 z Windowsem 8.1 i aktywnym rysikiem

Niebawem zaprezentujemy Wam recenzję HP Stream 7 (a dokładniej zrobi to Piotr), a tymczasem poznajcie nadchodzący sprzęt tego producenta, który ma zostać wkrótce zaprezentowany – być może już na CES 2015.

HP Pro Tablet 408, bo o nim mowa, ma zostać wyposażony w wyświetlacz IPS o przekątnej 8″ i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. W przeciwieństwie jednak do ostatnich nowości producenta, sprzęt ten ma nie pochodzić z najniższej półki cenowej.

Nie będzie raczej zaskoczeniem, że urządzenie to będzie pracowało pod kontrolą Windowsa 8.1, bo właśnie w stronę systemu Microsoftu ostatnio kieruje się HP. Jego sercem będzie procesor Intel Atom Z3736F, wspierany przez 2GB pamięci operacyjnej RAM, a do naszej dyspozycji będzie 32GB lub 64GB pamięci wewnętrznej – w zależności od wariantu.

Produkt ma oferować akumulator o pojemności 4800 mAh, Bluetooth 4.0, WiFi 802.11 a/b/g/n, port microUSB, slot kart microSD (z obsługą kart do 128GB) oraz, co ważne, wyjście microHDMI. Jeśli chodzi o aparat – tylny będzie miał matrycę 8 Mpix, natomiast przedni – 2 Mpix. Opcjonalnie będzie również modem 3G.

Co ciekawe, producent pomyślał o aktywnym rysiku dedykowanym temu modelowi. HP Pro Tablet 804 Active Pen jest rekomendowanym akcesorium dla omawianego produktu, co może wskazywać na to, że będzie go trzeba jednak dokupić osobno.

Póki co HP nie potwierdziło powyższych spekulacji. Nie wiadomo również kiedy konkretnie urządzenie doczeka się prezentacji ani kiedy i w jakiej cenie będzie sprzedawane.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona