Ważne

Knights of the Old Republic – świetne cRPG w wersji na Androida

Gra Knights of the Old Republic przez niektórych graczy uznawana jest za ostatnie “prawdziwe” RPG wydane przez studio BioWare, a zarazem najlepszą produkcję osadzoną w świecie Gwiezdnych Wojen. Teraz, ponad półtora roku po premierze wersji na iOS, tytuł ten zadebiutował wreszcie w Google Play.

Fabuła Star Wars: KOTOR rozgrywa się na kilka tysięcy lat przed wydarzeniami pokazanymi w filmach. Dotknięta amnezją postać kierowana przez gracza wplątuje się w sam środek konfliktu między rycerzami Jedi a Sithami. Tylko od podjętych przez nas decyzji zależeć będzie, po której stronie mocy ostatecznie opowie się nasz bohater. Jak przystało na tradycyjne cRPG, oprócz rozbudowanej, wciągającej i opowiedzianej z odpowiednim rozmachem historii, znajdziemy tu również obszerny świat pełen dodatkowych misji, lokacji i przeciwników. Sterowanie w grze zostało przystosowane do ekranów dotykowych, jednak twórcy zadbali też o to, by współpracowała ona z zewnętrznymi kontrolerami.

Gra Star Wars: Knights of the Old Republic dostępna jest do nabycia w sklepie Google Play w promocyjnej cenie wynoszącej 17,39 zł. Wersja na tablety z systemem iOS kosztuje 8,99 euro.

 

Komentarze

 • Tomasz Lenartowski

  “obszerny świat pełen dodatkowych misji, lokacji i przeciwników” <- nie. Ta gra kpi z level designu. Świątynia Sithów za rogiem od akademii jedi. Nikt jej nie odkrywa póki nie wejdzie tam gracz. Gigantyczne miasto złożone z 3 płaskich lokacji. Kashyyk? 4 takie same drzewa na krzyż… Gra jest przyjemna, ale niebyt zbalansowana i ma mikroskopijne "światy".

  Ale hype nakręcony "bo to Star Wars".

  • rag

   Niezbyt zbalansowana bo…? Generalnie pełne zaliczenie gry zajmuje jak pamiętam niewiele mniej niż innych gier bioware a nacisk starano się polożyć na pokazanie nam dwojakich konsekwencji naszych wyborów oraz na prowadzenie dialogów. Która gra w 2003 roku oferowała takie możliwości? Jedyne z czym można sie zgodzić to mniejsze lokacje natomiast sukces gry nie był spowodowany hype’m.

   • Tomasz Lenartowski

    Bo w momencie, gdy dostajesz w swoje piękne łapki lightsaber absolutnie żaden npc nie będący jedi nie ma sensu w drużynie.

    A jedyne z czym można się zgodzić to właśnie to, o czym pisałem – przecież negowałem obszerny świat.

    • Sony

     Wersja na PC była GENIALNA – a to – to zeszmacenie legendy :) niestety.

     • Tomasz Lenartowski

      Ja tak nie uważam. I wyżej pisałem, dlaczego. I nie wiem dlaczego ludzie uważają ją za taki cud. To dobra gra. Ale nic więcej.

     • Sony

      Grafika słaba – ale OK – w końcu to mobilna wersja. Njagorsze jes spore obcięcie świata. Znajomu kupił – a jest fanem SW i był bardzo rozczarowany. Widzaiałem i grałem u niego – do pięt nie dorast awersji na PC.

     • Tomasz Lenartowski

      Moim zdaniem to wersja PC ma marny świat. Jeśli jeszcze go obcieli to chyba w tej grze są 3 lokacje.

     • Sony

      Nie przesadzaj :) lokacje nie były małe i nie było ich mało. :)

      Wersja mobilna bardzo ubogo wyglada – sam odpaliłem KOTOR’a i gram :) – i mimo upływu lat gra nadal jest fajna i wciąga. :)

    • rag

     To co powiesz w takim razie na temat drugiej cześci gdzie rycerzy Jedi mozna było zrobić z każdego członka drużyny? Ostatni akt jedynki naprawde nie był łatwy nawet mając w drużynie trójke rycerzy.

     • Tomasz Lenartowski

      Nie wypowiem się o niej niestety bo nie grałem.

 • cyc997

  Jakoś nie kręcą mnie gry z uniwersum Star Wars, wolałbym kolejną odsłonę Final Fantasy ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona