Ważne

Gesty i nowy ekran podglądu dla smartfonów Lumia

Najnowsza aktualizacja „glance screen” oraz aplikacja Gestures Beta rozszerzają możliwości niemalże wszystkich Lumii z Windowsem 8.1.

Gesty, które można zobaczyć na wideo powyżej, ułatwiają korzystanie ze smartfona szczególnie podczas odbierania i prowadzenia rozmowy. Przyjąć połączenie możemy bez dotykania ekranu, a jedynie zbliżając słuchawkę do ucha. Tryb głośnomówiący aktywujemy, gdy po odebraniu rozmowy położymy telefon na płaskiej powierzchni. Obsługiwane będą też gesty wyciszenia i zakończenia rozmowy. Fajnie, że Lumie wreszcie to dostaną, ale z drugiej strony nie ma się czym emocjonować – użytkownicy Androida korzystają z podobnych funkcji od dłuższego czasu. Na smartfonach, takich jak Lumia 630, Lumia 635 i Lumia 530 funkcja ta będzie ograniczona ze względu na słabszy procesor i mniej czujników.

Gestures

Kolejne nowości przychodzą wraz z aktualizacją „glance screen”, dzięki której będziemy mogli wyświetlać obrazy (tapeta) na ekranie szybkiego podglądu. Mała zmiana, a cieszy. Pozostałe zmiany to głównie drobne usprawnienia wybudzania podwójnym kliknięciem czy powiadomień ekranu podglądu. Funkcje działają na urządzeniach z ekranami 720p lub o jeszcze wyższej rozdzielczości, w tym Lumia 1520, Lumia 1320, Lumia 1020, Lumia 928, Lumia 925, Lumia 920 i Lumia 830.

Problemem Windowsa pozostają jednak aplikacje. Nie jest to tak dotkliwe, jak jeszcze rok czy dwa lata temu, ale oprócz ilości liczy się też ich jakość oraz częstotliwość aktualizacji. A w tym względzie jest jeszcze dużo do poprawy. Co prawda niektóre appki są naprawdę świetnie zaprojektowanie i zakodowane, ale niestety nie jest to norma, a wielu wydawców traktuje je mocno po macoszemu.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona