Ważne

Prestigio MultiPad Wize 5002 – nowy 10-calowiec z czterordzeniowym układem za 600 złotych

Od jakiegoś czasu możemy zaobserwować wzrost aktywności marki Prestigio na rynku tabletów. Ostatnio firma zaprezentowała siedmiocalowce Wize 3017, a dziś na rynku zadebiutował model Wize 5002, który wyposażono w 10-calowy ekran.

Urządzenie wyposażone zostało w 10.1- calowy ekran pracujący z rozdzielczością 1280 x 800 pikseli, czterordzeniowy procesor, czterordzeniowy układ graficzny Mali-450MP4 oraz jeden gigabajt pamięci operacyjnej. Ponadto znajdziemy tutaj 8GB pamięci wewnętrznej, którą będzie można rozszerzyć za pomocą karty pamięci, aparat z matrycą 2-megapikseli, kamerkę do wideorozmów 0,3-megapiksela oraz moduł Bluetooth 4.0 i GPS. Co ciekawe, na urządzeniu kupujący znajdzie preinstalowaną aplikację Navitel Navigator. Całość pracuje pod kontrolą Androida w wersji 4.4.

Cena urządzenia wynosi 599 złotych.

Komentarze

 • gość

  dla kogo oni robią to dziadostwo :) , kto to kupuje?

  • Maciej Szkudlarek

   Jakby miał 2gb ramu to byłby całkiem spoko, ja w poniedziałek za tyle kasy zamówiłem 5,5′ Xiaomi Redmi Note 4g

 • Mirek

  Chciałbym przestrzec wszystkich przed kupowaniem tabletu Prestigio Multipad Ranger 7.0 3G ( PMT3277_3G_C_BK). Jeśli ktoś ceni sobie jakość dźwięku na podłączonych do tabletu słuchawkach (na wbudowanym głośniczku nie sposób go ocenić – wydaje się, że wszystko jest w porządku), ba – jeśli ktoś nie chce narażać swoich uszu na to, co z tego sprzętu się wydobywa i ze zdenerwowania nie rzucić nim o podłogę – powinien czym prędzej skierować swoją uwagę i zainteresowanie na coś innego, najlepiej zupełnie innej firmy. Po tym, jak trzykrotnie (!) została przez serwis Prestigio (f-ma FIXIT z Krosna) potraktowana moja reklamacja dotycząca właśnie TRAGICZNEJ jakości dźwięku w tym tablecie, mam podstawy sądzić – a w każdym razie jest to bardzo prawdopodobne – że f-ma Prestigio co najmniej “po macoszemu” traktuje jakość dźwięku we wszystkich swoich zachwalanych produktach, gdyż spotkałem się już z opinią o fatalnej jakości tegoż – także w smartfonie. Serwis doskonale zdaje sobie sprawę z tego “problemu”, wszak nie pracują tam jacyś dyletanci a ludzie wykształceni, z dużą praktyką w swoim fachu i wszelkich zagadnieniach technicznych, a mimo to uparcie, ” autorytatywnie” próbowali przekonać mnie, że wszystko jest z moim tabletem w porządku, ponieważ, cytuję: “…Przesłane urządzenie zostało porównane z urządzeniem referencyjnym pod względem jakości odtwarzanego dźwięku. Serwis nie zaobserwował różnic w działaniu obydwu urządzeń”. Albo wcześniej, pan Piotr, reprezentujący wspomniany serwis, pisał, że ” urządzenie przy okazji ostatniej naprawy zostało GRUNTOWNIE przetestowane i nie odnotowano JAKICHKOLWIEK zastrzeżeń dotyczących tego aspektu pracy urządzenia”. Przecież tego nie można nazwać inaczej jak czystą perfidią – słyszeć tę kakofonię wydobywającą się z tabletu i twierdzić, że tak ma być, bo “urządzenie referencyjne…). To nie jest poważne. Co pomyślą sobie potencjalni klienci firmy Prestigio, noszący się z zamiarem kupna tabletu czy jakiegoś innego urządzenia tej firmy, w którym “przetwarza się dźwięk”, kiedy przeczytają ten wpis? Bo ja myślę, że raczej rozejrzą się za “czymś innym”, w domyśle – innej firmy. No chyba, że jakość dźwięku, a raczej należałoby napisać: normalne, przyzwoite brzmienie – bo nikt tu nie wymaga “cudów” – w ogóle nie ma dla nich znaczenia. Poza tym… nikt nie zmusza przecież użytkowników tabletów Prestigio do używania słuchawek, prawda? ;-)

 • Adam

  Jakie ma proporcje ten tablet 19:9 czy 16:10???????

 • Adam

  Miało być 16:9 czy 16:10.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona