Ważne

Xiaomi Mi5 będzie kosztować 325 dolarów, a Meizu MX5 dostanie 2 ekrany i aparat 41 Mpix?

Jeśli chodzi o chińskie firmy to jednymi z najważniejszych są obecnie Xiaomi oraz Meizu. Obie zaliczają świetnie wyniki i, co jeszcze ważniejsze, pokazują doskonałe produkty. Zarówno Xiaomi Mi4, jak i Meizu MX4 znalazły sporo chętnych, ale ich następcy będą prawdopodobnie dużo lepsi.

Zacznijmy od Xiaomi Mi5, o którym na razie wiadomo nieco więcej. Pojawił się on już na pierwszych zdjęciach w sieci, a najnowsze przecieki informują, że będzie wyposażony w 8-rdzeniowy i 64-bitowy procesor Snapdragon 810 oraz 5,7-calowy ekran QuadHD (2560 x 1440 pikseli). Jednak jedną z największych zalet ma być cena, która wyniesie jedynie 325 dolarów!

Meizu-MX5

Możliwe jednak, że jeszcze ciekawszym wyborem będzie Meizu MX5, który oczywiście także będzie miał topową specyfikację. Zapewne jego cena, jak i podzespoły, będą podobne do tych użytych w produkcie Xiaomi. Jednak ma on mieć dwie inne zalety. Pierwszą będzie 41-megapikselowy aparat, a drugą kolejny ekran. Nie wiadomo na razie nic więcej na ten temat, ale jeśli MX5 dostałoby drugi ekran to możliwe, że znajdowałby się on na tylnym panelu i zostałby wykonany w technologii E-Ink.

Zdecydowanie są to ciekawe doniesienie i warto będzie bliżej się przyjrzeć tym produktom, jak już pojawią się na rynku.

Komentarze

 • Jan

  I bateria na 26 godzin działania

 • janko

  Jasne, taniocha jak cholera. Telefon, który jeszcze nie istnieje i
  nie wiadomo kiedy będzie, ani jaki naprawdę będzie, wsparcie pewnie
  będzie miał typowe dla “tanich chińczyków”, czyli żadne, a poza tym nie
  jest w niczym lepszy od już dostępnych, markowych i dobrej jakości
  telefonów, np. LG G2 czy G3. No, ale stówkę albo dwie tańszy, i aparat
  ma pińcet megapikseli, kupujta, kupujta! A jak się zepsuje, to pocałujta
  w d**ę wójta!

  • Maciej Szkudlarek

   jak widzę takie komentarze to chce mi się płakać, nie wiesz nic o Xiaomi i Meizu, nie wiesz jakimi potęgami są i jaka jest jakość wykonania ich telefonów a się wypowiadasz… poczytaj trochę o tych firmach, obejrzyj recenzje ich telefonów, zobacz jakie mają wyniki sprzedaży i jakie jest wsparcie producenta a dopiero wtedy się wypowiadaj ;)

   • Piotr Galbarczyk

    Dokładnie kologo masz rację …popieram

  • Piotr Galbarczyk

   Sranie w banie !!!! Pewnie ze kupie na dwa lata mnie wystarczy ….myslisz że Lg i samsung są lepsze to sie grubo mylisz ….tez są produkowane w chinach i placisz za napis lub firmę ktora się wypromował na poczatku a teraz klepia szais

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona