Ważne

Korg Module – iPad jako moduł brzmieniowy

Firma Korg nigdy nie kryła swojego zainteresowania możliwościami, jakie oferują tablety firmy Apple. Kilka dni temu w App Store pojawiła się jej nowa aplikacja, pozwalająca zamienić iPada w całkiem konkretny moduł brzmieniowy dla wszelkiej maści klawiatur sterujących.

Wspomniane narzędzie oddaje w nasze ręce pięć wirtualnych instrumentów (Acoustic Piano, Electric Piano, Organ, Clav i Multi) na podstawie których zbudowano niemal setkę gotowych presetów. Fani instrumentów klawiszowych odnajdą tu więc całą masę ciekawych brzmień, poczynając od tradycyjnych, akustycznych pianin a kończąc na syntetycznych smyczkach i padach. Wewnątrz aplikacji znajdziemy też możliwość zakupu dodatkowych instrumentów.

Korg Module oferuje również kilka dodatkowych funkcji przydatnych zarówno podczas ćwiczeń, jak i występów. Najważniejsze z nich to możliwość odtwarzania plików MIDI i podkładów muzycznych zapisanych w pamięci naszego urządzenia (wraz z opcją zmiany tempa odtwarzania bez wpływu na wysokość dźwięku) oraz wyświetlania notatek graficznych i tekstowych, dzięki czemu zawsze mamy dostęp do wszystkich naszych nut i zapisków. Warto też wspomnieć o tym, że aplikacja ta może działać również jako zbiór dodatkowych instrumentów dla Korg Gadget.

Aplikacja Korg Module dostępna jest do nabycia w App Store, gdzie kosztuje obecnie 26,99 euro (25% taniej niż domyślnie). Co więcej, osoby które zdecydują się na zakup, otrzymają w prezencie dodatkowy wirtualny instrument – Wurley Electric Piano. Obie promocje trwają do 11 grudnia.

Komentarze

 • aaa

  Tylko nie traktujcie tego jako cokolwiek więcej niż zabawkę. Dobre brzmienie pianinowe liczy się w gigabajtach, tutaj aplikacja zawierająca ich kilka ma tylko gigabajt. Ale jako moduł brzmieniowy dla jakiegoś starego keyboardu, który nam się kurzy może się nadać – do grania sobie, nie do produkcji.

  • Guest

   PS. Mam pianino Korga jako klawiaturę sterującą i ten moduł brzmi prawie identycznie, czyli jak pisałem – do grania się nadaje całkiem dobrze, tylko nie używajcie tego do nagrywania jakichś dużych produkcji. :)

   • Lawstorant

    Ja tam zostanę przy swoim pianinie analogowym. To coś innego…
    No i mam Nexusa, USB audio już jest, tylko czekać

    • aaa

     Stroisz je co najmniej co pół roku? W przeciwnym wypadku możesz sobie pogorszyć słuch muzyczny niestety. To tak z innej beczki. A elektroniczne są świetne na klawiatury sterujące, szczególnie dla osób, które potrafią grać na analogowym i dzisiejsze są całkiem dobre także do nauki (bo klawiatury tych droższych są całkiem niezłe). Wszystko też zależy czy grasz dla rozrywki lub komponujesz, czy też jesteś zawodowym pianistą – ale dla takich to raczej tylko fortepian, a nie pianino.

     • Tomasz Lenartowski

      Widzę, że tu się interesujący temat wynurza. Zawsze chciałem się nauczyć grać na pianinie, ale klasyczne nie wchodzi w grę chwilowo – warto zacząć od elektronicznego? Znacie jakąś stronę z poradnikami dla zielonych jak się za to zabrać?

 • Piotr M

  W tekście można by dodać, że w aplikacji można dokupić 2Gigowe piano Ivory. Jeszcze nie kupiłem tego dodatku, ale korgowskie Module uważam za najlepsze piano na ipada, lepsze (pełniejsze i masywniejsze} nawet od ik multimedia iGrand Piano.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona