Ważne

Microsoft Lumia 1030 następcą fotograficznej Nokii?

Do sieci przedostały się zdjęcia, które przedstawiają rzekomego następcę fotograficznej Lumii 1020. Już od dłuższego czasu rynek oczekuje kolejnego prawdziwie fotograficznego urządzenia i wygląda na to, że prace nad flagowcem są na dość zaawansowanym etapie. 

Według źródła widziany na zdjęciach smartfon posiada czterordzeniowy procesor Snapdragon i 2 GB pamięci RAM. Rozdzielczość ekranu to 1920 x 1080, a przekątna to prawdopodobnie 5 cali. Ramka okalająca wyświetlacz mogłaby być nieco cieńsza.

Obudowa jest zauważalnie cieńsza w porównaniu do tej zastosowanej w Lumii 1020. Do tego została wykonana z metalu. Charakterystyczna dla fotograficznej Nokii wypustka na tyle jest nieco mniejsza. Możliwe, że ilość pikseli w nowym aparacie zostanie zmniejszona lub technologia została na tyle dopracowana, że udało się zmieścić wszystko w mniejszej obudowie.

Mówi się też o tym, że w RM1050 może otrzymać funkcje znane już od jakiegoś czasu z Samsungów Galaxy. Chodzi o projekt McLaren, z którego zrezygnowano, a który miał umożliwić korzystanie z systemu poprzez gesty wykonywane nad ekranem.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona