+8Nasi autorzy
Uhans

Microsoft Lumia 1030 następcą fotograficznej Nokii?

Do sieci przedostały się zdjęcia, które przedstawiają rzekomego następcę fotograficznej Lumii 1020. Już od dłuższego czasu rynek oczekuje kolejnego prawdziwie fotograficznego urządzenia i wygląda na to, że prace nad flagowcem są na dość zaawansowanym etapie. 

Według źródła widziany na zdjęciach smartfon posiada czterordzeniowy procesor Snapdragon i 2 GB pamięci RAM. Rozdzielczość ekranu to 1920 x 1080, a przekątna to prawdopodobnie 5 cali. Ramka okalająca wyświetlacz mogłaby być nieco cieńsza.

Obudowa jest zauważalnie cieńsza w porównaniu do tej zastosowanej w Lumii 1020. Do tego została wykonana z metalu. Charakterystyczna dla fotograficznej Nokii wypustka na tyle jest nieco mniejsza. Możliwe, że ilość pikseli w nowym aparacie zostanie zmniejszona lub technologia została na tyle dopracowana, że udało się zmieścić wszystko w mniejszej obudowie.

Mówi się też o tym, że w RM1050 może otrzymać funkcje znane już od jakiegoś czasu z Samsungów Galaxy. Chodzi o projekt McLaren, z którego zrezygnowano, a który miał umożliwić korzystanie z systemu poprzez gesty wykonywane nad ekranem.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na powiadomienia@tabletowo.pl.

Komentarze

 • Raff

  A gdzie gniazdo micro sd?

 • Sony

  Najbardziej „boli” brak slotu na Karty Pamięci – NIE ROZUMIEM – debilizmu jakim jest brak slotu na karty – zwłaszcza w fotograficznym smartfonie.
  Dlatego nadal mam L920 – bo nie mam na coś innego jej wymienić – Lumia 1520 – była by idealana ale jak by była mniejsza :) – a Lumia 930 nie daj mi nic w stosunku do L920, a wręcz mniej – bo nie ma Glance Screen :)

  • marser

   A czego tu nie rozumieć, przecież to jest w sposób czysty i perfidny promowanie usługi onedrive :] i całego ekosystemu. Sprzęt jest tylko narzędziem do tego abyś korzystał z całego zestawu usług – dobry wytrych, prawda ?!? :P

   • Sony

    ALE – u Androidowców jest DOKŁADNIE tak samo :) :)
    Ja rozumiem, że topowe telefony nie muszą mieć slotu – OK – stać mnie na flagowca to i wysoki abonament z dużym zapasem GB mam :)
    Ale fotograficzny sprzęt, który zapisuje RAW’y – które duże są powinien mieć slot na karty.

    • Tomasz Lenartowski

     U Androidowców zamiast perfidnego promowania OneDrive asz perfidne promowanie Google Drive. A zasada ta sama.

     • Sony

      Może na „zgniłym” Zachodzi gdzie mamy powszechne LTE / HSPA+ i pakiety tanie w stosunku do zarobków :) ma to sens. Ale u nas?
      Inna sprawa, że „biedne” kraje jak my nie są „targetem” na drogi sprzęt. :)
      Nadal mam nadzieję na zmniejszoną Lumię 1520 – tak maksimum 5 cali, reszta bez zmian. :) Z duża baterią włącznie. :)

    • marser

     Ale ja nigdzie nie napisałem, że gdzie indziej jest inaczej. Nie wiem tylko dlaczego zaatakowałeś akuratnie google gdzie jest dokładnie taka sama sytuacja (oczywiście mam na myśli nexusy), a nie apple gdzie tam to jest dopracowane na najwyższym poziomie :D. Czyżby jakieś animozje ?!? :P

Tabletowo.pl