Ważne

Microsoft Lumia 1030 następcą fotograficznej Nokii?

Do sieci przedostały się zdjęcia, które przedstawiają rzekomego następcę fotograficznej Lumii 1020. Już od dłuższego czasu rynek oczekuje kolejnego prawdziwie fotograficznego urządzenia i wygląda na to, że prace nad flagowcem są na dość zaawansowanym etapie. 

Według źródła widziany na zdjęciach smartfon posiada czterordzeniowy procesor Snapdragon i 2 GB pamięci RAM. Rozdzielczość ekranu to 1920 x 1080, a przekątna to prawdopodobnie 5 cali. Ramka okalająca wyświetlacz mogłaby być nieco cieńsza.

Obudowa jest zauważalnie cieńsza w porównaniu do tej zastosowanej w Lumii 1020. Do tego została wykonana z metalu. Charakterystyczna dla fotograficznej Nokii wypustka na tyle jest nieco mniejsza. Możliwe, że ilość pikseli w nowym aparacie zostanie zmniejszona lub technologia została na tyle dopracowana, że udało się zmieścić wszystko w mniejszej obudowie.

Mówi się też o tym, że w RM1050 może otrzymać funkcje znane już od jakiegoś czasu z Samsungów Galaxy. Chodzi o projekt McLaren, z którego zrezygnowano, a który miał umożliwić korzystanie z systemu poprzez gesty wykonywane nad ekranem.

Komentarze

 • Raff

  A gdzie gniazdo micro sd?

 • Sony

  Najbardziej “boli” brak slotu na Karty Pamięci – NIE ROZUMIEM – debilizmu jakim jest brak slotu na karty – zwłaszcza w fotograficznym smartfonie.
  Dlatego nadal mam L920 – bo nie mam na coś innego jej wymienić – Lumia 1520 – była by idealana ale jak by była mniejsza :) – a Lumia 930 nie daj mi nic w stosunku do L920, a wręcz mniej – bo nie ma Glance Screen :)

  • marser

   A czego tu nie rozumieć, przecież to jest w sposób czysty i perfidny promowanie usługi onedrive :] i całego ekosystemu. Sprzęt jest tylko narzędziem do tego abyś korzystał z całego zestawu usług – dobry wytrych, prawda ?!? :P

   • Sony

    ALE – u Androidowców jest DOKŁADNIE tak samo :) :)
    Ja rozumiem, że topowe telefony nie muszą mieć slotu – OK – stać mnie na flagowca to i wysoki abonament z dużym zapasem GB mam :)
    Ale fotograficzny sprzęt, który zapisuje RAW’y – które duże są powinien mieć slot na karty.

    • Tomasz Lenartowski

     U Androidowców zamiast perfidnego promowania OneDrive asz perfidne promowanie Google Drive. A zasada ta sama.

     • Sony

      Może na “zgniłym” Zachodzi gdzie mamy powszechne LTE / HSPA+ i pakiety tanie w stosunku do zarobków :) ma to sens. Ale u nas?
      Inna sprawa, że “biedne” kraje jak my nie są “targetem” na drogi sprzęt. :)
      Nadal mam nadzieję na zmniejszoną Lumię 1520 – tak maksimum 5 cali, reszta bez zmian. :) Z duża baterią włącznie. :)

    • marser

     Ale ja nigdzie nie napisałem, że gdzie indziej jest inaczej. Nie wiem tylko dlaczego zaatakowałeś akuratnie google gdzie jest dokładnie taka sama sytuacja (oczywiście mam na myśli nexusy), a nie apple gdzie tam to jest dopracowane na najwyższym poziomie :D. Czyżby jakieś animozje ?!? :P

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona