Ważne

Jeżeli Jolla uzbiera więcej pieniędzy, to ulepszy swój tablet. Teraz wszystko zależy od wpłacających

Trzeba przyznać, że Finowie wiedzą, jak podsycać atmosferę wokół swojego tabletu. Ponad tydzień temu firma ujawniła, że ich kolejnym produktem nie będzie następny smartfon, a tablet właśnie. Chyba wszyscy byli zaskoczeni, kiedy okazało się, że w niespełna dwie godziny uzbierali potrzebną kwotę. 

Jednak to nie był koniec i gotówka wpływała lawinowo, chociaż teraz już znacznie wolniej niż z początku. W chwili obecnej na Indiegogo, gdzie prowadzona jest zbiórka, projekt Jolla Tablet pozyskał 1 293 794 dolarów. Do końca akcji pozostało jeszcze 12 dni. Ta kwota robi wrażenie, ale firma postanowiła jeszcze podkręcić atmosferę.

Jolla Tablet progi

Rozesłała informację, że jeśli uda się osiągnąć trzy kolejne cele, to tablet zyska nowe udogodnienia. Pierwszy próg to 1,5 mln dolarów, wtedy firma zaimplementuje nowszy slot kart microSD. Zamiast obsługującego 32 GB pamięci zamontowany będzie taki, który poradzi sobie z 128 GB kartami pamięci.

Jolla tablet split screen

Z kolei drugi próg to kwota 1,75 mln dolarów. Za przekroczenie takich pieniędzy Jolla wprowadzi możliwość dzielenia ekranu (Split screen). Funkcja, która powinna być domyślnie dostępna w tablecie.

Za uzbieranie aż 2,5 mln dolarów producent umieści w tablecie modem 3.5G. Co ciekawe, wartość tabletu z tym modemem wzrośnie jedynie o 30 dolarów względem wariantu z Wi-Fi. Każdy, kto już wpłacił pieniądze na Jolla Tablet może teraz najzwyczajniej dopłacić 30 dolarów i jeśli zostanie osiągnięty trzeci próg, to dostanie tablet z nowszym slotem, funkcją dzielenia ekranu i modemem 3.5G.

Jakby tego było mało Jolla oferuje StarterKit, który obejmuje 20 tabletów Jolla w cenie detalicznej niższej o 30 procent. W ten sposób każdy może zostać dystrybutorem marki w swoim kraju. StarterKit to również odpowiednie materiały promocyjne. Niestety, Polska nie została objęta tą “promocją”. Kraje, w których można skorzystać ze startera to: USA, Kanada, Australia, Norwegia, Szwajcaria, Indie, Chiny, Hongkong i Rosja. Sądzę, że są to kraje, w których do tej pory znalazło się najwięcej chętnych, by wpłacić pieniądze na Jolla Tablet.

Komentarze

 • Trochę chamówa… miał być taki super hiper, sam się zastanawiałem nad wrzuceniem im tych 200 dolarów z hakiem, ale teraz widzę, że poczuli się zbyt pewnie… no tak, pewnie te różnice pójdą głównie na licencje, no ale jednak…

  • Hanter

   według mnie bardziej to pójdzie na stworzenie firmy reklamę i pracowników (za 3,5mln to mogli by już sobie fabrykę wybudować nie jakąś wypasioną ale dobrą)

   • Kenavru

    ciekawe czego.

    • Hanter

     nowej noki XD

 • GieKa

  Jak uzbierają 1,45 mln to nie wrzucą tego lepszego SD? :) Aż milion $ potrzeba by dorzucić ficzer który zwiększy koszt tabletu zaledwie o 30$ a jednocześnie zupełnie odmieni i bardzo uatrakcyjni urządzenie? O ile dotychczasowa akcja wyglądała OK o tyle ustawianie tych progów wygląda niepoważnie. To oni nie mają żadnych własnych środków?

 • sz

  Drogi autorze !
  Z tego co widzę na stronie indiegogo to: “Available regions: USA, EU, Norway…” itd ale ja tu widzę magiczne słowo “EU” czyli cala Unia Europejska. Niby czemu nie wysyłali by do Francji, Niemiec itd i przy okazji do Polski (o Finlandii nie wspominam) ? Wypadało by to poprawić bo wychodzi na to, że nikt w europie prawie nie dostanie ;)

  • sz

   w sumie później doczytałem, że chodzi o same tylko starter kity (mea culpa!) ale i tak jest tam “EU” – wiec Polska też ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona