Ważne

Archos wkracza na rynek tanich tabletów z Windowsem 8.1 z modelem 80 Cesium

Każdy producent chce (a może w pewien sposób musi?) mieć w portfolio tani tablet z Windowsem. O ile urządzenia z Androidem za kilkaset złotych są już oklepane, tak coraz więcej produktów z systemem Microsoftu debiutuje w cenie, w której jeszcze przecież nie tak dawno sprzedawana była sama licencja na Windowsa. Archos postanowił być kolejną firmą, która wejdzie na rynek tabletów z Windowsem do 150 dolarów.

Pierwszym przedstawicielem tabletów Archosa z windowsowej serii jest Archos 80 Cesium, którego nazwa jakiś czas temu trafiła do sieci. Co więcej, sama nazwa produktu nie powinna nas dziwić choćby przez wzgląd na zaprezentowany kilka miesięcy temu pierwszy smartfon firmy z Windows Phone 8.1 na pokładzie – 40 Casium. Ale zostawmy kwestię nomenklatury w spokoju i spójrzmy na parametry techniczne świeżego urządzenia.

Archos 80 Casium oferuje standardowe, jak na swoją cenę, komponenty. Pracuje dzięki czterordzeniowemu procesorowi Intel Atom Z3735G (maks. 1,8GHz) ze wsparciem 1GB pamięci operacyjnej RAM. Do naszej dyspozycji jest 16GB pamięci wewnętrznej, 8-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, aparat 2 Mpix, kamerka VGA, 3.5 mm jack audio, slot kart microSD, wyjście HDMI, WiFi, Bluetooth oraz akumulator o pojemności 4000 mAh. Całość zamknięta została w obudowie o wymiarach 215 x 123 x 8,6 mm, natomiast waga tabletu to 360 g.

Najnowszy tablet Archosa ma trafić do sprzedaży wkrótce, aczkolwiek konkretna data nie została ujawniona. Jego cena ma wynosić ok. 149 dolarów, niemniej jednak ta również nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona – ale to kwestia najbliższych dni.

Archos-80-Cesium-04 Archos-80-Cesium-01 Archos-80-Cesium-02

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona