Oddworld: Stranger’s Wrath – klasyka z Xboxa w wersji na iOS

Seria Oddworld kojarzona jest głównie z dwuwymiarowymi platformówkami, w których umiejętność myślenia liczyła się bardziej niż szybkie palce. Jej ostatnia odsłona, nosząca podtytuł Stranger’s Wrath, zrywała jednak z tą konwencją, nie tylko przenosząc rozgrywkę w trzeci wymiar, ale też pozwalając graczom na rozwiązywanie wszystkich problemów za pomocą siły ognia.

Teraz, niemal dziesięć lat po premierze, ten klasyczny tytuł powrócił w wersji na iOS, dając nam tym samym świetny pretekst by ponownie zanurzyć się w nietypowym świecie wykreowanym przez studio Oddworld Inhibitants. Fabuła gry pozwala nam wcielić się w rolę łowcy nagród znanego jako Stranger, próbującego dorobić się fortuny ścigając bandytów na zachodniej części kontynentu Mudos. Cechą charakterystyczną naszego bohatera jest dzierżona przez niego broń – futurystyczna kusza strzelająca… małymi gatunkami zwierząt. Sama gra stanowi zaś miks trójwymiarowej zręcznościówki z widokiem TPP i dynamicznego FPS-a. Wersja na tablety wyposażona została w system sterowania przystosowany do ekranów dotykowych, pełne wsparcie dla kontrolerów MFi oraz nieco odświeżoną oprawę graficzną, która prezentuje się naprawdę zaskakująco dobrze jak na tytuł z tak dużym stażem.

Gra Oddworld: Stranger’s Wrath dostępna jest do nabycia w internetowym sklepie App Store gdzie kosztuje obecnie 5,49 euro. Wersja na urządzenia z systemem Android pojawi się w Google Play już niebawem.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona