Ważne

Według KGI, Apple w ostatnim kwartale 2014 roku sprzeda ponad 70 milionów iPhone’ów!

Pisałem Wam wczoraj, że sytuacja Samsunga nie wygląda zbyt dobrze i sprzedaż Galaxy S5 jest dużo gorsza niż poprzedniego flagowca. Wielu z Was pewnie od razu zaczęło myśleć jak na tle Koreańczyków radzi sobie największy rywal, czyli Apple. Okazuje się, że nowe modele iPhone przyjęły się świetnie, ale to mniejszy model jest prawdziwym hitem!

Według przewidywań analityka KGI, Ming-Chi Kuo, koniec roku będzie znakomity w wykonaniu firmy z Cupertino i uda im się sprzedać 71,5 miliona iPhone’ów wszystkich generacji. Za 60% tego wyniku, czyli około 41,5 miliona, odpowiadać będzie iPhone 6. Na drugim miejsce jest kolejna nowość, iPhone 6 Plus. Jednak phablet od amerykańskiej firmy w ostatnim kwartale znaleźć ma podobno „tylko” 15 miliona nabywców. Piszę tylko, ponieważ taki wynik jest spowodowany problemami z dostawcami i nie każdy będzie mógł dostać swojego wymarzonego flagowca od Apple i ostateczny wynik zależy od jego dostępności. Warto również zauważyć, że wzrost sprzedaży z kwartału na kwartał ma wynieść aż 82%!

iPhone sales

Ciekawie ma wyglądać również sytuacja na początku przyszłego roku. Wtedy sprzedaż 6 ma spaść o połowę (do ok. 21,5 mln), a 6 Plus do 10 milionów. Możliwe, że z czasem to większy iPhone stanie się popularniejszym modelem.

Na koniec chciałbym pokazać Wam jeszcze dwie reklamy iPhone 6 i 6 Plus, które moim zdaniem są równie zabawne i pomysłowe,, jak spoty Samsunga. A co Wy myślicie o tych wynikach Apple i oczywiście rekalmach?

http://youtu.be/3CEa9fL9nS0

http://youtu.be/SrxtbB-z2Sc

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona