Ważne

Square Enix zapowiada trzy nowe gry z serii Final Fantasy

Firma Square Enix już od dłuższego czasu przenosi na tablety najciekawsze pozycje ze swojego bogatego katalogu wydawniczego. Wszystko wskazuje jednak na to, że już niedługo w sklepach z aplikacjami zobaczymy nie tylko tabletowe wcielenia japońskich klasyków, ale też trzy nowe produkcje z serii Final Fantasy.

Jak na razie producent nie zdradza zbyt wielu szczegółów dotyczących nowych gier. Pierwsza z nich, nosząca tytuł Final Fantasy Legends: The Space-Time Crystal, powstaje pod okiem głównego projektanta czwartej części serii – Takashi’ego Tokita (który maczał też palce przy III, VII i Chrono Trigger). Produkcja ta ma nawiązywać do korzeni serii, zarówno pod względem mechaniki rozgrywki jak i oprawy graficznej oraz rozmachu opowiedzianej historii. Na temat drugiej gry wiadomo zaś na razie tyle, że będzie nosiła tytuł Final Fantasy: Brave Exvius a w jej tworzeniu wezmą udział deweloperzy odpowiedzialni za darmową grę Brave Frontier. Ostatnią nowością będzie zaś Final Fantasy Portal App – aplikacja zbierająca w jednym miejscu wszystkie aktualności związane z serią Final Fantasy, oraz pozwalająca na grę w Triple Triad – popularną karciankę z uniwersum Final Fantasy VIII. Wiele wskazuje na to, że wszystkie wymienione tytuły będą dostępne do pobrania za darmo.

Niestety, Square Enix nie zdradziło jeszcze chociażby przybliżonej daty wydania którejkolwiek spośród wspomnianych aplikacji. Można też spokojnie założyć, że początkowo będą one dostępne wyłącznie w Japonii. Cieszy natomiast wiadomość, że wszystkie nowe tytuły pojawią się zarówno w App Store jak i Google Play.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona