Ważne

Duolingo i WolframAlpha dla Windows Phone – WP jednak żywe?

Może powinienem zdementować wcześniejsze pogłoski o śmierci Windows Phone. System ten przeżywa wiele kłopotów, a najdotkliwszym jest wciąż dostępność aktualizacji i jakość aktualizacji.

Ostatnio zabolało mnie wycofanie oficjalnej aplikacji NBA – NBA Gametime oraz nieprzemyślane zmiany w appce OneDrive. Dwóch programów, z których korzystałem bardzo często. Lumie 530 i 630 nie rzucały na kolana (nawet za tę cenę), a następcy 930 czy 1020 dalej nie ma na horyzoncie. Microsoft nawet aplikacje często przygotowuje wcześniej dla iOS i Androida, w pewnym sensie lekceważąc Windows Phone. W roku 2014 nie jest łatwo być użytkownikiem tego systemu. „Poczekajmy na Windows 10 dla smartfonów”. Tak, czekamy. Tak jak czekaliśmy na Windows  Phone 8, a potem 8.1. Trochę naiwnie. Zmiany były niezaprzeczalne, ale dystans do androida raczej oddala się, zamiast przybliżać.

duolingo_windows_phone

Jest jednak kilka światełek w tunelu. Ostatnio ogłoszono dwie premiery. Pierwsza z nich to Duolingo, czyli najpopularniejsza aplikacja do nauki języków, dostępna dotąd tylko na Androida i iOS. WP wreszcie doczekał się oficjalnej appki, która funkcjonalnością nie odbiega od konkurentów. Możecie ją pobraź tutaj:

Drugą appką jest WolframAlpha, czyli silnik wiedzy, który odpowiada na pytania zadawane językiem pisanym/mówionym oraz umożliwia korzystanie z wielu narzędzi matematycznych, w tym rysowania złożonych wykresów czy rozwiązywania równań różniczkowych i liczenia całek. Niektóre funkcje możecie zobaczyć na tym wideo:

Pozytywnym elementem jest też (choć spóźniona) aktualizacja Foursquare, nawiązująca do nowego logotypu i interfejsu znanego z Androida i iOS. Może jednak nie wszyscy twórcy aplikacji odpuścili sobie Windows Phone.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona