Ważne

Debiutuje Allview Viva H7 Xtreme z 3G, GPS, Bluetooth, ekranem 7″ (1920×1200) za 799 złotych

Rumuńska firma Allview, która na polskim rynku zadebiutowała ledwie kilka tygodni temu, wprowadza na półki sklepową kolejną nowość. Tym razem mamy do czynienia z modelem Viva H7 Xtreme, który może zainteresować zwolenników 7-calowych tabletów, ceniących sobie wewnętrzne modemy 3G. Tym bardziej, że parametry techniczne modelu są obiecujące – podobnie jak cena, która wynosi 799 złotych.

Viva H7 Xtreme to wciąż jeden z niewielu tabletów z ekranami IPS o przekątnej 7”, oferujący rozdzielczość 1920 x 1200 pikseli. Za jego działanie odpowiada połączenie ośmiordzeniowego procesora o częstotliwości taktowania 1,7GHz z 2GB pamięci operacyjnej RAM i systemem operacyjnym Android 4.4.2 KitKat.

Allview zapowiada, że nie jest to do końca czysty system – posiada bowiem szereg funkcji ułatwiających korzystanie z niego. W przesłanej informacji czytamy, że można na przykład uruchomić tablet przez dwuklik, dostać się do aplikacji za pomocą narysowania na ekranie wybranej litery czy wrócić do głównego menu przez przesunięcie palcami po wyświetlaczu.

Co ważne, wśród modułów łączności znajdziemy nie tylko 3G (w dodatku z funkcją dzwonienia), ale również WiFi, Bluetooth i GPS. Ze złączami jest nieco ubogo, a może raczej standardowo: port microUSB, slot kart microSD i 3.5 mm jack audio. Do naszej dyspozycji jest też aparat 8 Mpix i kamerka 5 Mpix, jak również 16GB pamięci wewnętrznej oraz akumulator o pojemności 3500 mAh. Całość została zamknięta w metalowej obudowie, której grubość wynosi 7,5 mm.

Przedsprzedaż Allview Viva H7 Xtreme ruszyła dziś, a cena tabletu, jak już wspomniałam, wynosi 799 złotych.

Allview-Viva-H7-Xtreme-1

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona