Ważne

VSCO Cam na iPada

Jedna z najpopularniejszych aplikacji do edycji zdjęć i nadawaniu im efektów na iOS i Androida dostała właśnie dedykowaną wersję dla iPadów.

Dotąd, była jedynie przeskalowaną wersją appki znanej z iPhone’a. Mimo dość szerokiej funkcjonalności, nie wykorzystywała w pełni większego tabletowego ekranu i nie dawała trybu poziomego. Aktualizacja do 4.0 to między innymi tabletowy interfejs, ale też możliwość synchronizacji zdjęć między urządzeniami z iOS i Androidem oraz łatwiejszego wrzucania zdjęć z komputerów stacjonarnych do biblioteki VSCO.

ipad1

Mam nadzieję, że optymalizacja dla tabletów trafi również na Androida, a sama appka również na Windows i Windows Phone. Ciekawą opcją jest też „Journal”, czyli narzędzie pozwalające tworzyć multimedialne prezentacje swoich zdjęć, którym towarzyszyć będą teksty i opisy. To może pomóc fotogtafom i artystom w jeszcze łatwiejszym publikowaniu swoich prac i prezentacji portfolio.

Warto przypomnieć, że VSCO zaczynało jako firma tworząca profesjonalne presety dla fotografów do Lightrooma, a dopiero potem trafiła w postaci aplikacji do przestrzeni konsumenckiej. To pokazuje, że mając dobry produkt można osiągnąć sukces bez ogromnych środków na marketing i reklamę.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona