Na Windows 8 i Windows Phone nie ma aplikacji, oprócz tych 500 tysięcy!
Ważne

„Na Windows 8 i Windows Phone nie ma aplikacji”? Jest już 500 tysięcy!

„Na Windows Phone nie ma aplikacji!”. Nawet już nie wiem ile razy słyszałem lub czytałem podobne stwierdzenie, ale zapewniam Was, że mógłbym to liczyć w setkach. Ja swoją przygodę z systemem Microsoftu zaczynałem od wersji 7 i muszę uczciwie przyznać, że wtedy sklep z aplikacjami nie zaskakiwał bogactwem. Teraz jednak jest już inaczej i najnowsze liczby doskonale to pokazują.

Microsoft potwierdził, że 30 września tego roku łączna liczba aplikacji w Windows Store i Windows Phone Store przekroczyła pół miliona! Jeśli chcemy być dokładniejsi, aktualnie jest ponad 527 tysięcy produkcji na obu systemach. Użytkownicy Windows 8 mogą skorzystać z 187 tysięcy tytułów, a posiadacze smartfonów z okienkami mogą wybierać spośród 340 tysięcy aplikacji. Bariera 300 tysięcy na WP została przekroczona w sierpniu. Co mówią nam te liczby?

Kilka rzeczy, ale moim zdaniem najważniejsze jest to, iż Windows Phone oraz Windows to już nie są biedne platformy w porównaniu do Androida czy iOS. Oczywiście nadal różnica jest bardzo duża, ale pół miliona produkcji robi wrażenie. Należy pamiętać również, że w Windows 10 będzie tylko jeden sklep, zarówno dla tabletów, jak i smartfonów. Jeśli producenci przystosują swoje tytuły do wszystkich urządzeń, będzie to wyglądać bardzo dobrze. Myślicie, że po pojawieniu się Windows 10 przepaść między systemami szybko zniknie?

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona