Ważne

Vivo X5 Max to będzie 5,5-calowy phablet o grubości tylko 4,75 mm!

Ostatnio Oppo zaprezentowało najcieńszego smartfona na świecie, czyli R5. Ma on tylko 4,85 mm, co jest wynikiem oszałamiającym, jednak jak się okazuje i tak można go pobić. Nadchodzący Vivo X5 Max został już zapowiedziany przez firmę i prawdopodobnie poznamy go w grudniu. Razem z nim rekord w grubości smartfona ma zostać pobity, ponieważ będzie on mieć tylko 4,75 mm.

Vivo X5 Max to według przecieków 5,5-calowy phablet wyświetlający obraz o rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli. Za moc będzie odpowiadać 8-rdzeniowy procesor MediaTek o taktowaniu 1,7 GHz oraz 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Poza tym znajdziemy w nim 13-megapikselowy aparat główny, 5 mpix na przednim panelu, Androida 4.4.4 KitKat oraz łączność 4G LTE. Będzie on prawdopodobnie wykonany z metalu.

Osiągnięcie takiego wyniku, jeśli chodzi o grubość, jest możliwe, ponieważ – jak w swoich zapowiedziach informuje Vivo – większość  (90%) podzespołów została przesunięta na boki urządzenia.

Nie wiadomo jaka będzie jego cena i czy pojawi się międzynarodowo. Warto jednak zwrócić na niego uwagę, ponieważ producenci walczą nie tylko parametry, ale również na rozmiary smartfonów. Zapewne grubość 4,5 mm zostanie osiągnięta w ciągu kilku miesięcy. Nie wiadomo tylko czy to ma jeszcze sens, czy może jest to sztuka dla sztuki. Co sądzicie o takim trendzie?

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona