Wiko VIEW

Vivo X5 Max to będzie 5,5-calowy phablet o grubości tylko 4,75 mm!

Ostatnio Oppo zaprezentowało najcieńszego smartfona na świecie, czyli R5. Ma on tylko 4,85 mm, co jest wynikiem oszałamiającym, jednak jak się okazuje i tak można go pobić. Nadchodzący Vivo X5 Max został już zapowiedziany przez firmę i prawdopodobnie poznamy go w grudniu. Razem z nim rekord w grubości smartfona ma zostać pobity, ponieważ będzie on mieć tylko 4,75 mm.

Vivo X5 Max to według przecieków 5,5-calowy phablet wyświetlający obraz o rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli. Za moc będzie odpowiadać 8-rdzeniowy procesor MediaTek o taktowaniu 1,7 GHz oraz 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Poza tym znajdziemy w nim 13-megapikselowy aparat główny, 5 mpix na przednim panelu, Androida 4.4.4 KitKat oraz łączność 4G LTE. Będzie on prawdopodobnie wykonany z metalu.

Osiągnięcie takiego wyniku, jeśli chodzi o grubość, jest możliwe, ponieważ – jak w swoich zapowiedziach informuje Vivo – większość  (90%) podzespołów została przesunięta na boki urządzenia.

Nie wiadomo jaka będzie jego cena i czy pojawi się międzynarodowo. Warto jednak zwrócić na niego uwagę, ponieważ producenci walczą nie tylko parametry, ale również na rozmiary smartfonów. Zapewne grubość 4,5 mm zostanie osiągnięta w ciągu kilku miesięcy. Nie wiadomo tylko czy to ma jeszcze sens, czy może jest to sztuka dla sztuki. Co sądzicie o takim trendzie?

Komentarze

 • dred

  Ale paskudny. Popracowaliby nad szerokością ramek, szczególnie dolnej i górnej. Jaka tam wchodzi bateria?

 • mack

  przecież to ma być kolejny klon Ajfona to i ramki muszą być wielkie :D

 • Diabeł

  Siemka.Ja w sprawie technicznej.Czy górny nagłowek,który cały czas wyświetla się,nawet pomimo ,,zjechania na dół strony” już pozostanie na zawsze.Przecież on zajmuje prawie 25% wyświetlanej strony.Zróbcie coś z tym .Proszę.Tak nie da się czytać Waszych stron.

  • Jak to zajmuje Ci 25% ekranu? To co Ty masz za „ekran”? Pasek zajmuje 45 px (wysokość) i jest widoczny tylko dla szerokości przeglądarki nie mniejszej, niż 900 px. Poniżej tej wartości strona przełącza styl wyświetlania zawartości na dostosowany do urządzeń mobilnych.

   Zakładając, że to co mówisz jest prawdą, to wysokość strony na Twoim ekranie musiałaby mieć ~180 px. Hmmm, że tak zażartuję – do wyświetlania przeciętnej strony internetowej potrzeba czegoś więcej, niż kalkulatora… Just sayin’

   Ale ok, już bez żartów. Jeżeli upierasz się z problemem, to napisz do mnie maila (strona kontakt, albo strona redakcja), podrzuć podstawowe dane (jaka przeglądarka, jaki system, jakie urządzenie, jaka rozdzielczość ekranu) i dorzuć zrzuty ekranowe. Będziemy myśleć, żeby Ci jakoś pomóc i rozwiązać problem. :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona