Metalowe Galaxy A3 i A5 od Samsunga mają problemy z zasięgiem

Pamięta ktoś jeszcze tę grafikę? Samsung wypuścił ją w czasie chyba najsłynniejszej wpadki Apple, czyli tzw. “Antennagate”.  Teraz już chyba nikt nie ma cienia wątpliwości na kim wzorują się Koreańczycy! ;)

Pierwszy metalowy telefon od Apple, czyli iPhone 4, posiadał bardzo ciekawą “właściwość”. Złapanie urządzenia w sposób zakrywający jedno z łączeń na metalowej ramce powodowało spadek siły sygnału, niekiedy do zera.

the-real-way-apple-could-have-solved-antennagate

Oczywiście Cupertino odpowiedziało w charakterystycznym do siebie stylu mówiąc, że winni są sobie sami użytkownicy, którzy źle trzymają urządzenie, ponadto stworzono krótki film, gdzie pokazywano jak w specjalistycznym laboratorium Apple testuje swoje urządzenia pod kątem zasięgu. Gdy nawet takie tłumaczenia nie pomogły w ostateczności zarzucili, że każdy telefon trzymany w nieodpowiedni sposób traci zasięg.

antennagate

Wielu producentów w tym czasie nie omieszkało wyśmiać Apple przy okazji eksponując zalety (w tym siłę sygnału) swoich urządzeń. Lata minęły, wszyscy o tym zapomnieli. W międzyczasie Samsung wchodzi na rynek smartfonów z urządzeniami stworzonymi z metalowego unibody – Galaxy A3 i Galaxy A5. Krótko po trafieniu na rynek nowej serii Galaxy A, zaczęły pojawiać się doniesienia o słabej sile sygnału w tych urządzeniach. Do tego dochodziły również przypadki zrywania połączeń. Siła sygnału wydaje się być o około 15-20% słabsza niż w Galaxy S5 zbudowanym w całości z plastiku.

a3-a5-signal

To, że winowajcą słabszego sygnału jest nowy rodzaj obudowy, nie zostało jeszcze w żaden sposób potwierdzone, co nie zmienia faktu, że osoby zainteresowane nowymi Samsungami powinny śledzić temat na bieżąco.

Komentarze

  • aaa

    Zawsze tak było i będzie. Już Asus Transformer Prime był przykładem, że metalowa obudowa to idiotyczny pomysł.

  • Funky666

    Słabszy o 15-20% zasięg w porównaniu z innym modelem to żaden “Antennagate” – IMHO szukacie sensacji i klikalności na siłę. Niejeden HTC ma o niebo lepszy zasięg od Samsungów (i masy innych telefonów), a jakoś nikt się ich nie czepia. Dajcie znać, jak ktoś odnajdzie “uchwyt śmierci” dla tych modeli.

  • steveminion

    Najśmieszniejsze w antennagate było to, że Samsung nabijał się z Apple jednocześnie w instrukcji do swoich słuchawek (które były oczywiście plastikowe) podawał instrukcję trzymania telefonu (we flagowcach nawet w wersji obrazkowej :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona