Ważne

Na metalowe Samsungi poczekamy trochę dłużej…

Gdy Kasia pisała o smartfonach Samsunga z serii Galaxy A, to nie ukrywam, że od razu pomyślałem: w końcu! Galaxy Alpha wizualnie prezentuje się świetnie, a seria A wygląda równie dobrze. Moim zdaniem to jest najbliższa przyszłość koreańskiej firmy i nareszcie ma szansę być dla mnie interesującym wyborem. Jednak Koreańczycy muszą się trochę przemęczyć z metalowymi smartfonami!

Seria Galaxy A zostanie zaprezentowana już w listopadzie i pierwsi w kolejności są Chińczycy. Jednak wszytko wskazuje na to, że metalowe smartfony nie opuszczą szybko Azji, ponieważ Samsung ma problemy z ich tworzeniem. Koreańczycy nie są zbyt doświadczeni w produkcji takich urządzeń i w niektórych okresach nawet 50% produktów nie przechodziło testu jakości. Z jednej strony jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ możemy oczekiwać świetnych smartfonów, ale nie kupimy ich zbyt szybko.

Koreańczycy, moim zdaniem, zrobili świetny ruch z serią A i mam nadzieje, że szybko się ona rozrośnie. Jeżeli niedługo pojawi się w Chinach, to chętnie przejdę się do salonu i sprawdzę jak wyglądają one w rzeczywistości. A Waszym zdaniem Seria A będzie hitem?

Komentarze

 • aaa

  Plastikowe lepsze. Metalowe = zimne, łatwiej się rysuje, bardziej podatne na odkształcenia, nieprzyjemne w dotyku.

  • Nie jestem fanem plastiku w topowych Samsungach, ale Galaxy Alpha mi się podoba. Zdecydowanie wolę takie rozwiązania ;)

 • LCD

  Co to za tekst z tym, że Samsung pierwszy raz robi smartfona w metalowej obudowie? Przecież pierwszego pokazali już w 2010 roku (jeśli chodzi o smartfona, bo telefony z metalu robili wcześniej).

  • Faktycznie, był Wave

   • Marcin Wojciechowski

    Nie jeden Wave a cała seria. Wszystkie trzy miałem i złego słowa o wykonaniu nie powiem bo było wzorowe!

   • LCD

    No właśnie i teraz pytanie: czy autor tego artykułu faktycznie wie o jakiś problemach Samsunga przy produkcji serii A, czy może sam wyciągnął takie wnioski bo wydaje mu się, że to pierwszy taki smartfon, więc na pewno mają problemy.

    • Przekonasz się klikając w źródło (taki niebieski kwadracik na końcu artykułu)

     • LCD

      Tak, to samo źródło, które pisze te same głupoty o tym, że Samsung nie ma doświadczenia z metalowymi telefonami.

     • A jeżeli zdarzyło mi się raz w życiu przez krótki czas mieć dziewczynę to mogę o sobie powiedzieć, że mam doświadczenie z kobietami?

     • LCD

      Jeśli 3 razy w życiu zamoczyłeś, to dalej będziesz twierdził, że jesteś prawiczkiem? Samsung nie wyprodukował prototypu metalowego smartfona, tylko produkował metalowe smartfony w seriach. Może nie tak dużych ilościowo jak seria Galaxy, ale szło to taśmowo. I widziałem źródło, oraz źródło tego źródła (incepcja). I o ile Sammobile pisze o całkowicie metalowym smartfonie bez możliwości wyjęcia baterii (unibody to się chyba nazywa) o tyle Wasze źródło oraz Wy już postanowiliście to pominąć.

     • Poza tym gwarantuje Ci, że Konradowi nic się nie “wydaje”, tylko zastosował skrót myślowy, może troche niefortunny ale i tak się czepiasz. I tak uważam, że Samsung nie ma doświadczenia z metalowymi smartfonami.

     • LCD

      Wiesz, możesz sobie wszystko uważać, ja CI tam nie bronie. Ja uważam, że wszystkie pieniądze świata należą do mnie co nie znaczy, że wszyscy się z tym zgadzają. A ja chciałem tylko zauważyć, że Samsung ma doświadczenie w robieniu metalowych telefonów. Moja mama do nie dawna nosiła całkowicie metalowy rozsuwany telefon (nie smartfon SGH-u900 Soul) od samsunga i dlatego pamiętam, że nie pierwszy raz pracują na tym materiale. Problemem nie jest to, że ludzie od samsunga odkryli aluminium, tylko zapewne coś innego. Jednak ten artykuł sugeruje coś innego, dlatego się czepiam.

     • Już tłumaczę ;) To, że Samsung robił metalowe smartfony nie ma się nijak do tego co jest teraz. Minęło wiele lat, a i testy jakości są na pewno teraz inne niż wtedy. Sony zrobiło metalową Xperie ION, czy w takim razie też jest doświadczony producent jeśli chodzi o takie smartony?
      Samsung za czasów Wave, a obecny Samsung to dwie zupełnie różne firmy pod wieloma względami. Teraz to lider rynku, który robi najpopularniejsze serie w dziesiątkach milionów. Ciężko jest tak po prostu zrobić perfekcyjnego metalowego smartfona.

     • LCD

      To odpowiedz na pytanie: ile serii metalowych smartfonów trzeba zrobić aby być doświadczonym? Wystarczy 1 seria wyprodukowana w 10mln egzemplarzy czy 3 serie po 300tyś? Ja uważam, że wystarczy aby producent wyprodukował jedną serię smartfona z danego materiału i sprzedał w ilości większej jak jakieś limitowane 300szt aby nabył doświadczenie. Czyli musi wyprodukować minimum 1 serię produkowaną taśmowo aby to doświadczenie miał. I uważam, że Samsung takie doświadczenie ma, to że to nie jest ten Samsung co kiedyś to wiadomo, czas płynie i ja też nie jestem ten sam co 4 lata temu, ale nikt nie jest.

     • Tomasz Lenartowski

      “Samsung, metal i filozofia, czyli dokąd dąży ludzka dusza?”

 • Berger

  Strasznie chaotyczny i nieprzemyślany tekst. O mniej takich proszę.

 • Marcin Wojciechowski

  Jak to nie mają praktyki i doświadczenia z tworzeniem metalowych smartphone? A seria Wave z idealnymi, właśnie metalowymi obudowami? To dla mnie jest co najmniej dziwne. Po tak znakomitych obudowach Samsung powinien wręcz masowo wytwarzać “blaszaki”. A tu taki zonk…

 • Lukas

  Moze byc metal, aluminium czy tam carbon, niestety dalej bedzie to android ;))

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona