Ważne

LG też pracuje w pocie czoła nad Androidem 5.0 dla G3

LG przy okazji modelu G3 kompletnie przebudowało swoją nakładkę, wywołując tym samym bardzo pozytywne opinie. Optimus UI stał się bardziej płaski, zmieniono też nieco kolorystykę. Na lifesgoodblog pojawiły się pierwsze zrzuty ekranu z Androidem Lollipop i szatą graficzną od LG. 

Z tego, co widać na pierwszy rzut oka, odmienione zostało centrum powiadomień. Wygląda bardzo podobnie do tego z czystego Androida 5.0, ale z charakterystycznymi dla LG dodatkami – chociażby w postaci przełączników. Wiadomo, że system zyskał animacje i cienie z nowego Androida. Podobno działa też znacznie szybciej, a prace nad nim są już na bardzo zaawansowanym etapie. Mówi się też, że aktualizacji można spodziewać się w przeciągu kilku najbliższych tygodni.

Mam nadzieję, że nie tak będzie wyglądać finalny Android 5.0 na G3, oby zmian było więcej. Jest jeszcze spore pole do działania, jak chociażby ikony, app drawer czy wygląd ustawień.

Komentarze

 • Marcin Wojciechowski

  Bardzo dobrze, że Google pracuje nad nakładką do G3 z uwzględnieniem instrukcji Material Design ale lepiej by było gdyby model ten pozostał całkowicie bez nakładki tylko z przepięknym oryginalnym Androidem Lollipop. Szkoda wysiłków twórców Androida 5.0, które zostaną ukryte pod nakładką, która jednak jest lepsza od samsungowego TouchWiza.

 • TheMatrixan

  A wiadomo coś na temat G2?

  • Dowiedziałem się, że LG nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa, także musimy być cierpliwi. ;)

  • Haps23

   Coś koło marca ma być wszystko jasne- ale aktualizacja pewnie się pojawi.

 • Gość

  Czy ktoś wie gdzie można kupić ten telefon w wersji z pamięcią 32 GB?

 • dred

  Niech zapodają, bo może przestanie mi lagowac ekran główny przy wychodzeniu z byle aplikacji typu Chrome.
  Swoją drogą docenilem i polubilem płaskie ikony. Prezentują się o niebo lepiej od tych jarmarcznych w moim note2 czy ipadzie 3.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona