Ważne

HTC w 2015 roku pokaże nowy tablet, który nie będzie należał do najtańszych

HTC wróciło na rynek tabletów z wielkim przytupem – razem z Google zaprezentowało Nexusa 9, który już doczekał się niezwykle ciekawej promocji. Jednak to nie wszystko, co zobaczymy od Tajwańczyków w tym segmencie rynku. Okazuje się bowiem, że w 2015 roku dostaniemy nowy tablet od HTC, który – podobnie jak wspomniany Nexus 9 – ma być topowym urządzeniem.

CFO HTC, Chan Cia-lin, potwierdził ostatnio, że tajwańska firma zamierza zaprezentować w przyszłym roku nowy tablet. Jack Tong (prezydent HTC North Asia) zapowiedział, że rynek tabletów poniżej 160 dolarów nie jest dochodowy, więc Tajwańczycy nie zamierzają tworzyć takiego tabletu. Dodał też, że 7-calowe produkty tracą sporo w starciu z dużymi phabletami.

Możemy więc wywnioskować, że HTC pokaże coś większego niż 7 cali i nie będzie to należeć do budżetowego rynku. Na razie jednak nie ma żadnych szczegółów, więc możemy się tylko domyślać, co zaprezentują Tajwańczycy. Moim zdaniem wypuszczenie topowego tabletu będzie dobrym ruchem i może to przynieść sporo korzyści.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona