Lokalizowanie tabletu i telefonu z Androidem dzięki Menedżerowi Urządzeń (krótki poradnik)

Mam nadzieję, że nikt z Was nie będzie w sytuacji, w której użycie poniższej metody stanie się koniecznością i ostatnią deską ratunku dla znalezienia zgubionego lub skradzionego urządzenia. Warto jednak zaznajomić się z tą metodą zawczasu, ponieważ może okazać się naprawdę pomocna, także w mniej podbramkowych sytuacjach. Na przykład, gdy zostawimy nasz telefon lub tablet pod poduszką kanapy, czy w kieszeni kurtki i o tym zapomnimy.

Jeżeli mamy więcej niż jedno urządzenie z Androidem, to możemy użyć aplikacji Menedżer urządzeń Android z Google Play. Dzięki niej za pomocą telefonu namierzymy tablet, a za pomocą tabletu telefon.

Aplikacja instaluje się jak każda inna z Google Play. Przy pierwszym uruchomieniu logujemy się za pomocą konta Google, na którym jesteśmy zarejestrowani na szukanym urządzeniu.

2014-10-30 11.59.25

Z listy w prawym górnym rogu wybieramy urządzenie, a jego lokalizacja już po chwili powinna pojawić się na mapie.

Zapewne spotkaliście się kiedyś z prośbą „zadzwoń do mnie, bo nie mogę znaleźć telefonu”. To skuteczna metoda, co jednak w sytuacji tabletu?  Dzięki Menedżerowi Urządzeń możemy zdalnie włączyć dzwonek w urządzeniu, zablokować urządzenie nowym hasłem lub, w ostateczności, całkowicie wymazać jego pamięć.

Do wszystkich powyższych opcji mamy dostęp także z poziomu przeglądarki internetowej na dowolnym systemie. Udajemy się wtedy na stronę google.com/android/devicemanager.

Powyższe rozwiązanie ma jeden duży minus – urządzenie musi być połączone z Internetem lub mieć włączony transfer danych, by mogło dojść do lokalizacji.  Na szczęście blokowanie urządzenia lub wymazanie jego pamięci będzie skuteczne z chwilą połączenia się urządzenia z Internetem, nawet, gdy w momencie wydania komendy było ono offline.

Komentarze

 • No właśnie… Musi być połączony z netem. A co jeśli nie ma połączenia, bo ktoś mi telefon ukradł?

  • Jan Panek

   Niestety, cudów nie ma, pozostaje Ci wyczyścić pamięć zdalne i liczyć, że złodziej będzie próbował połączyć się z internetem.

 • Gość

  A może apka która po którejś nieudanej próbie odblokowania ekranu wysyła MMSa na jakiś zdefiniowany przez nas numer a w nim zdjęcia tego kto chciał odblokować, lokalizację i może jeszcze jakieś dane.

 • maar

  Niestety musza byc wlaczony transfer danych. Nie lokalizuje, jesli szukane urzadzenie jest polaczone z internetem przez wifi.

  • Jan Panek

   Prawdopodobnie masz wyłączoną lokalizację w ustawieniach, bo mam tablet wifi-only i działa bez problemu.

 • okradziony

  ale zeby to wszystko ominac wystarczy wlaczyc reset androida… kwa klawisze i wszystkie lokalizacje i appki namierzajace przestaja dzialac :(

  • okradziony

   dwa*

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona