Ważne

MediaTek stawia na 64-bitową architekturę, 8 rdzeni i łączność 4G LTE!

MediaTek to tajwańska firma, które dobrze jest nam wszystkim znana z chińskich smartfonów i tabletów. Jednak Tajwańczycy mają chrapkę nie tylko na budżetowe urządzenia przeznaczone dla mniej zaawansowanych użytkowników – śmiało korzystają z ich rozwiązań topowe konstrukcje jak chociażby Meizu MX4. Najnowsze plany firmy pokazują w jakim kierunku ona zmierza. 

MediaTek ma zamiar postawić na trzy elementy w swoich nowych procesorach: 64-bitową architekturę, 8 rdzeni oraz łączność 4G LTE. Pierwszym z nich będzie MT6753 i pojawi się w drugim kwartale 2015 roku. Znajdziemy w nim 8 rdzeni Cortex A53 (4 x 1,5 GHz oraz 4 x 1,3 GHz) z obsługą układu graficznego Mali T760, 16-megapikselowych aparatów oraz wspomnianej już łączności 4G LTE. Jego słabszym wariantem będzie MT6753M wspierający ekrany o rozdzielczości 540 x 960 pikseli oraz aparaty 8 Mpix.

Na razie nie ma na ich temat więcej informacji. Wiele wskazuje na to, że taką samą drogą pójdzie również Qualcomm, który zarzekał się, że 8 rdzeni w smartfonie to przesada. Jednak możemy być pewni, że oprócz ilości rdzeni producenci pójdą w 64-bitową architekturę i LTE.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona