Ważne

Zmiana adresu IP tabletu – aplikacja Hotspot Shield (krótki poradnik)

Zapewne podczas przeglądania Internetu lub oglądania filmów na Youtube spotkałeś się nieraz z informacją, że dana zawartość nie jest dostępna w twoim kraju. W poniższym poradniku pokażę, jak można łatwo obejść to ograniczenie.

yt-blok-1

Serwisy definiują kraj, w którym jesteśmy, na podstawie numeru IP. Na szczęście można go zmienić i uzyskać dostęp do treści przeznaczonych, na przykład, dla mieszkańców USA.

Aby to zrobić pobieramy darmową aplikację HotSpot Shield ze sklepu Google Play (Android) lub z App Store w przypadku iOS. Jeśli mamy tablet z pełnym systemem Windows desktopową wersję pobierzemy ze strony producenta. Dzięki niej będziemy mogli łączyć się z siecią ze zmienionym IP, co da nam anonimowość i odblokuje ograniczenia dla Polski.

Czasem zdarza się, że korzystając z publicznego hotspota, na przykład na uczelni czy w firmie, mamy wyłączony dostęp do konkretnych serwisów, jak chociażby Facebook. Twórcy aplikacji twierdzą, że użycie jej pozwoli obejść te zabezpieczenia. Program ma za zadanie także utrudnić hakerom wykradzenie naszych cennych danych, gdy korzystamy z publicznej sieci i jesteśmy na to najbardziej narażeni.

2014-10-24 11.47.31

Po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji wszystko, co musimy zrobić, to włączenie opcji „on” przy napisie „Full Protection”. Dajemy programowi chwilę na połączenie się z serwerem i gotowe – mamy już zmieniony adres IP.

Przykładem użycia aplikacji niech będzie sklep z urządzeniami Google Play. Po wejściu z polskiego IP sklepu nie można wyświetlić:

2014-10-24 11.59.00

Natomiast po użyciu aplikacji HotSpot Shield sklep wczytuje się bez problemu i możemy się zapoznać z jego zawartością.

2014-10-24 12.00.42

I tak oto przy użyciu prostej i darmowej aplikacji możemy odrobinę poszerzyć nasze horyzonty i zyskać dostęp do niedostępnych wcześniej stron i materiałów wideo.

Komentarze

  • Michał

    Zapomnieliście dodać że należy utworzyć konto w programie a sam program tworzy połączenie VPN, co jest raczej istotne dla niektórych ;)

  • Może się przydać, dzięki za opis!

  • Ja jestem w Chinach i muszę korzystać z VPN, żeby mieć nawet dostęp do Google ;) Wybrałem Astrill i śmiga całkiem fajnie ;)

  • Dariusz Waclaw

    Jak mogę na tablecie zmienić ip na polskie? Jestem w Austrii

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona