Acer Switch 10 z ekranem 1920 x 1200 pikseli za 1699 złotych – już w sprzedaży

Przyznaję, że gdyby nie tweet Jakuba Gralaka na TT, w odpowiedzi na jedno z pytań naszego wspólnego znajomego, nawet bym tego nie zauważyła. Nie rozumiem też, dlaczego polski oddział Acera jeszcze się tym nie chwalił. A mowa oczywiście o polskim debiucie Acera Switch 10 z wyświetlaczem o wyższej rozdzielczości niż w podstawowej wersji.

Switch 10 zadebiutował w Polsce już ładnych kilka miesięcy temu z ekranem o przekątnej 10,1″ i rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Później, na targach IFA 2014 w Berlinie, producent zaprezentował jego nowszą wersję, która różni się głównie rozdzielczością wyświetlacza – tu otrzymujemy już 1920 x 1200 pikseli. Ale to nie koniec różnic.

W przypadku nowej wersji Switcha 10, zamiast pakietu Office 2013 dla użytkowników domowych i uczniów, otrzymujemy roczną subskrypcję na Office 365 (czy to lepiej, czy gorzej – oceńcie sami). Co więcej, w wersji z ekranem o wyższej rozdzielczości mamy fizyczny klawisz Windows, którego na próżno szukać w pierwszej edycji modelu.

Za Acera Switch 10 z 1920 x 1200 pikseli przyjdzie nam zapłacić 1699 złotych. Cena ta obejmuje wersję z WiFi, 32GB pamięci oraz dyskiem HDD 500GB w stacji dokującej. Urządzenie w tej cenie pojawiło się już w pierwszych sklepach, między innymi w Saturnie i Media Markt.

Wątpię, by aktualni posiadacze Switcha 10 chcieli się przesiąść na wersję z ekranem o wyższej rozdzielczości. Jeśli jednak ktoś zastanawiał się nad kupnem tego produktu, ale odrzucała go od tej myśli niska rozdzielczość, teraz ten argument został obalony. Warto też pamiętać, że różnica w cenie pomiędzy oboma modelami wynosi tylko 100 złotych.

Komentarze

 • Mar

  Uważam, że dla większości szaraczków abonamentowy Office będzie gorszym nabytkiem… ale wyższa rozdziałka – jak ktoś ma porównanie pomiędzy standarwową i podwyższoną rozdzielczością na 10-calowych tabletach to prośba o info.

  Właśnie rozważałem kupno zwykłego Switcha dla rodziców a tu wyższa rozdzielczość to może jednak tego lepiej? Tylko czy czcionki nie będą za małe…

  • Full HD na 10” tablecie (Tak samo jak 4K w LG G3) to tylko chwyt marketingowy. Fanie mieć wyższą rozdziałkę ale większość ludzi różnicy nie zauważy a bateria to odczuje.

   • hshshshbsbs

    No nie wiem. Mi w tej starszej wersji rzuciła się w oczy pikseloza właśnie.

    Niestety co do nowszej wersji to mam z kolei poważne obawy co do zbyt małej ilości ramu.

    Ja bym ani tego ani tego nie kupił raczej.

    Liczę że wypuszczą wersję 10 z full hd oraz 4 gb ram. No i jak najbliżej 1500 zł.

    • keka

     Kolego, bez szans – nie na tej wersji Atomów. Te mogą obsłużyć tylko 2GB.

 • Atomy intela

  Fajnie ze lepszy ekran ale procesor z limitem 2gb ram i wykastrowany dekoder 4K wideo.

  • keka

   Co masz na mysli piszac o wykastrowanym dekoderze 4K?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona