Ważne

Hybrydy z Windows tańsze od Chromebooków

Szafiarki i blogerki modowe protestowały, że koncerny odzieżowo-galanteryjne rzucały swoje produkty do Lidla w dużo niższych cenach, a czy blogerzy technologiczni będą płakać, że hybrydy za 180 dolarów trafią do największej sieci hipermarketów w Stanach Zjednoczonych, czyli do Walmarta?

Microsoft jakiś czas temu obniżył ceny licencji na Windows oraz zniósł całkowicie opłaty dla urządzeń o przekątnych ekranu mniejszych niż 9 cali. Pozwoliło to wielu firmom na konstruowanie niedrogich tabletów i hybryd, które mogą konkurować z androidowymi rywalami również ceną. Przykładów było wiele, ale pojawiały się one często w Chinach bez możliwości sprowadzania oraz bez większego zainteresowania zachodniej prasy.

Inaczej może być w przypadku nowego urządzenia firmy E FUN, jednego z największych dystrybutorów i producentów taniej elektroniki w USA. Koncern zapowiedział 10.1-calową hybrydę z Windowsem 8.1, która ma trafić jeszcze przed świętami do sklepów Walmart w cenie 179 dolarów – wliczając w to odczepianą klawiaturę. To mniej niż podobnej klasy Chromebooki bez dotykowych ekranów.

Specyfikacja oczywiście nie powala, ale nie o to w tym wszystkim chodzi. Sprzęt wyposażono w ekran IPS 10,1 cali o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, a całość napędzana jest procesorem Atom i (zaledwie) 1 GB pamięci RAM. Cieszy za to rozmiar pamięci, czyli 32 GB zamiast 16GB – a całość można rozszerzyć o kolejne 64 GB przy pomocy karty micro SD. Pozostałe właściwości to Wifi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, microUSB, miniHDMI, audio jack, trzymegapikselowa kamera z tyłu i dwumegapikselowa z przodu.

Więcej informacji o Nextbook10 znajdziecie w źródłach. Czy Microsoft ma szanse z Googlem na rynku tanich urządzeń z Androidem i Chrome OS?

Komentarze

 • dd

  BArdzo dobry sprzet tylko 2gb ramu by sie przydalo tak ok.

 • Atomy intela

  1gb-wersja pro 2gb-wersja deluxe 3-4gb-wersja rzadowa tylko dla glow panstw z grupy G-8

 • Płakać nie będę, a nawet jestem bardzo szczęśliwy, że takie urządzenia powstają. Lubię Androida, ale do pracy Windows 8 jest dużo lepszy ;)

  • Jakoś nie wyobrażem sobie pracy na tablecie. No może poza blogowaniem i obróbką filmów.

   • Ja również nie widzę do końca siebie pracującego na tablecie, ale hybryda to już coś zupełnie coś innego ;)

    • Miałem właśnie na myśli hybrydę z Windows. Jak można wykorzystać ją do (wygodnej) pracy?

     • No to oczywiście zależy co robisz. Jeśli jesteś grafikiem, który potrzebuje dużego ekranu i ogromnej mocy obliczeniowej to oczywiście taka hybryda nie będzie dla Ciebie.
      Ja jestem blogerem i dla mnie to sprzęt niemal idealny. Długo trzyma na baterii, klawiatura jest całkiem wygodna, a ekran wystarczający.

     • Artur Ewaryst Dudziński

      http://youtu.be/xZcTNVU2Ppc prosze, jedno z zastosowan surface pro.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona