Ważne

Czy iPad Air 2 to najcieńszy tablet? Nie, to miano należy do Della Venue 8 7000!

16 października został zaprezentowany iPad Air 2, który ma tylko 6,1 mm grubości. Według firmy z Cupertino to najcieńszy tablet na świecie. Jednak wydaje się, że Apple nie słyszało o produkcie Della (albo nie chciało słyszeć…), który pokonuje ich sprzęt w tej materii o 0,1 mm!

Producenci lubią być najlepsi w wielu kategoriach. Nieistotne czy użytkownicy zwrócą na ten konkretny szczegół uwagę podczas codziennego korzystania z urządzenia, czy też nie, ale świetnie prezentuje się w reklamach. Dlatego możemy często zobaczyć hasła reklamowe, których prawdziwość może być wątpliwa. Apple zaprezentowało iPada Air 2 i jest on cieńszy o 18% niż jego poprzednik – to fakt. Co więcej nawet dwa takie dachówki są cieńsze niż iPad pierwszej generacji, co było ładnie pokazane podczas prezentacji. To sprawia, że jest to również prawie najcieńszy tablet na świecie. Przegrywa on jednak z tabletem Della, Venue 8 7000, ponieważ jego grubość to tylko 6 mm!

Dell Venue 8 7000

Czy to ma jakiekolwiek znaczenie dla klientów? Prawdopodobnie nie, ponieważ 0,1 mm nie będzie sprawiać użytkownikom żadnej różnicy. Dell jednak mógłby bardzo dobrze wykorzystać ten fakt i małym kosztem wypromować swoje urządzenie. Choć to, na razie, nie pojawiło się jeszcze na rynku.

Komentarze

 • armi

  Nie pojawił się jeszcze na rynku ale jest cieńszy ;)
  Może dopiero będzie cieńszy co ?

 • dafuq

  Co się stało? Nie mogę załadować tabletowo.pl z domowego wi-fi. Na 3G w telefonie i przez bramki proxy wszystko działa ok. ._.

 • Gość2

  Nie, nie jest. Mowa o najcieńszym tablecie, nie najcieńszym tablecie z ekranem 9,7″.

 • Coś z Twoim providerem musi być nie tak. U nas wszystko w porządku, czasem coś się dzieje na łączach, to normalne. Każdy dostawca netu korzysta ze swoich DNS-ów, czasem niektóre przyłącza szwankują, a czasem bramki. Jakiś czas temu był problem z Vectrą. Przeważnie szybko takie rzeczy naprawiają. :) Gdyby się powtarzało, to zrób traceroute i podrzuć wynik na mojego maila (podstrona kontakt albo redakcja). :)

  • Gość2

   Niech ustawi sobie DNSy Google’a do czasu naprawienia sprawy :) Oczywiście po krótkim czasie proszę włączyć ponownie automatyczne pozyskiwanie adresów serwerów DNS, chyba że nie przeszkadza Ci że Google będzie wiedzieć o 90% połączeń z twojego komputera.

   • _TB_TB_

    Jak już dawać się monitorować, to po całości :P

 • Im większy ekran tym łatwiej o cienki tablet.

  • wektor

   To 20 calówki będą miały 1 mm ;)

 • steveminion

  Hm, ostatnie zdanie jest kluczowe dla tezy zawartej w tytule :)

 • _TB_TB_

  iPad Air: pierwszy na świecie tablet, który da się zwinąć w rulonik ;) #bendgate

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona