Wiko VIEW

Motorola po przejęciu przez Lenovo znowu zacznie produkować tablety

W grudniu 2011 roku Motorola wypuściła ostatnie tablety sygnowane swoją marką. Były to modele Motorola DROID Xyboard 8.2 i Motorola DROID Xyboard 10.1. Minęło już trochę czasu, a firmę zdążyła przejąć kolejna firma. Trzeba przyznać, że zaczęło się coś dziać, od kiedy Motorola została kupiona od Google przez Lenovo. 

Yang Yuanquing, który jest CEO Lenovo, stwierdził, że Motorola zamierza stworzyć tablet ze swoim logo. Nie wiadomo jednak, w jakiej perspektywie czasu może powstać takie urządzenie. Z konkretów padły jedynie słowa, że jak tylko przejęcie Motoroli zostanie sfinalizowane, to wtedy zaczną się prace nad tabletem Motoroli.

Lenovo ma w planach zastosowanie tego samego schematu, co w przypadku smartfonów. Można założyć, że chodzi o tablet dla mas i tablet dla bardziej wymagających, jak ma to miejsce w przypadku Moto X i Moto G.

Wygląda więc na to, że Motorola podobnie, jak HTC chce wrócić do tabletów. Tajwańczycy dostali możliwość stworzenia Nexusa 9. W sumie działają według wskazówek Google, oby nie zmarnowali tej okazji.

Komentarze

 • Adam

  Ciekawe tylko co będzie z aktualizacjami obecnych modeli jak Moto G i Moto X.

  • Gość2

   XDA

   • Adam

    No właśnie to mnie martwi.

 • Fajnie by było zobaczyć nowego Xooma

 • Nottenick

  Motorola jest i bedzie amerykanskim przedsiebiorstwem z chinskim wlascicielem. Mowienie ze Motorola jest chinska to tak jakby na Allegro mowic poludniowoafrykanski portal aukcyjny ;-)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona